Renovace jádra rychle a bez stavebních zásahů

Rekonstrukce jádra v panelových bytech a nebo tam, kde jsou použita klasická umakartová jádra, nemusí nutně znamenat stavební několikadenní úpravy bytu. Je možné použít obkladové desky, které se lepí podobně jako tapety a jsou odolné proti vlhkosti a plísním.

Pokud se rozhodnete vyměnit ve svém bytě jádro, nemusíte nutně proměnit své soukromí ve staveniště. Je-li vaše jádro pouze staré a nevzhledné a pokud není celé zplesnivělé a zprohýbané, pak existuje řešení používající obkladové desky. Zručný řemeslník bude s celou adaptací hotov doslova za pár hodin. Nevýhodou je, že desky pochopitelně nevyřeší zprohýbané stěny jádra.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Desky se jednoduše nalepí

Desky jsou obvykle provedeny jako dřevovláknité s vodovzdornou glazurou na lícové straně a velmi jednoduše se nalepí na stávající povrch-stěnu.Vedle snadného použití patří mezi jejich výhody rovné spáry, které nešednou ani nepraskají a poměrně bohatý výběr dekorů. Výrobci garantují stálobarevnost a odolnost proti plísním.
Zajímavým příkladem jsou desky s povrchem VPC (Vapor Permeation Cure), který je výjimečně odolný a počítá s přímým kontaktem s vodou.

Desky mají většinou rozměr 1-1,5 x 2-2,5m

Karel Holý
Foto Linea, s.r.o.

29.5.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist