Relaxujte ve vlastní parní lázni, není to problém

Z koupelny se během posledních pěti let stala ostře sledovaná místnost. V koupelně relaxujeme, odpočíváme, dopřáváme si pohodlí a postupně si zvykáme na stále intenzivnější péči, se kterou se o nás starají nejrůznější přístroje a vybavení. Jedním z vrcholů takového „koupelnového blaha“ jsou domácí parní lázně. Přivezou je k vám domů autem, postaví do koupelny a na vás je jen se vysvléknout a nechat se opečovat párou.

Pořízení domácí parní lázně je skutečně možné bez stavebních úprav. Potřebujte jen poněkud větší koupelnu a nebo prostě takovou koupelnu, do které se vejde „parní box“. Je to stejný případ, jako u boxu sprchového a i rozměry jsou zde stejné. Ve skutečnosti se vlastně jedná o tentýž produkt, jehož jádrem je vždy sprcha s masážní hlavicí a několika dalšími vodními tryskami a k tomu je přídavkem připojeno další zařízení, tedy právě výrobník páry a několik parních trysek. Dveře takového parního boxu pak musí být přirozeně pevně dovíravé tak, aby pára neunikala.

Ptejte se na složení parní směsi!

Zajímavou možností většiny parních boxů je ovlivňování složení parní směsi. Znamená to, že vaše parní relaxace může mít povahu heřmánkové, eukalyptové nebo jakékoliv jiné parní lázně. Do určeného místa ve výrobníku můžete tedy vkládat jakoukoliv vonnou, nebo přímo aromaterapeutickou esenci a udělat si právě takovou páru, jakou chcete.

Cena?

Parní boxy nebo také „parní kabiny“ jsou nadstandardem. Pokud si něco takového pořídíte, koupíte si tím pádem i poměrně slušný sprchový box a lidově řečeno tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Počítejte s tím, že nejlevnější parní kabina stojí kolem 55 000Kč, běžně se ale cena pohybuje kolem hranice 70 – 80 000Kč a u známých značek takřka vždy překračuje cena částku 100 000Kč. Boxy se liší kvalitou poskytovaných služeb, tedy množstvím masážních trysek, množstvím variability parní lázně a komfortností její obsluhy. V neposlední řadě hrají roli použité materiály. Nejdražší jsou prosklené boxy používající speciální zpevněné bezpečností sklo.

Karel Holý
Foto SAPHO Hydro & Ai, Pharo, Koupelny Sen,

9.4.2008 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist