Relaxujte v masážní vaně

Zima na sebe letos nechala pořádně čekat, ovšem když přišla, dala nám všem jasně najevo, že rozhodně nezahálí a hodlá dohnat dosavadní teplé měsíce. Mráz, který nás sužuje spolu s každodenní pracovní rutinou a nedostatkem vitamínů nás vyčerpává víc a víc. O času na masáže si většinou můžeme nechat jen zdát. Ale co kdybyste si jí mohli dopřát doma?

A nebudete k tomu muset volat žádnou rehabilitační sestru nebo masérku, vystačíte si docela klidně s vanou. Pravda, není to vana, kterou máme běžně doma, potřebovat budete vanu masážní. Pokud se rozhodnete do ní investovat, rozhodně nebudete litovat. Protože vás nejen úžasně povzbudí, ale prospěje i vašemu zdraví.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Proud vody, jehož intenzitu si můžete nastavit přesně podle svých potřeb, příjemně promasíruje pokožku i svaly do hloubky, podpoří krevní oběh a tím i dostatečné prokrvení a následné uvolnění celého těla. Není-li vám masáž příjemná, můžete použít perlivou lázeň, nebo chcete-li perličku, která vaše tělo uvolní a zbaví vás stresu a nepříjemného napětí. Novinkou na trhu je pak masážní vana, která je vyrobena na základě učení Shia-tsu. Funguje úplně stejně jako každá jiná masážní vana, s tou výjimkou, že proud vody míří přímo na aktivní body našeho těla, které stimuluje a tím napomáhá ke kvalitnější regeneraci celého těla.

Něco málo z historie
První masážní vana spatřila světlo světa v padesátých letech minulého století díky vysokému tlaku jednoho z členů rodiny americké společnosti, jež se zabývala výrobou čerpadel pro zemědělství. Odtud už byl jen krok k čerpadlu, které se dalo nainstalovat do vany. Do dnešních dní pak už byly masážní vany a bazény jen zdokonalovány a vylepšovány. Ty nejmodernější jsou tvořeny skořepinou, která je k dostání v různých tvarech pro co nejpohodlnější relaxaci, dále pak systémem trubek, trysek, filtrace a topení, nezbytnou součástí je také kvalitní izolace, která má za úkol udržet příjemně teplou vodu co nejdelší dobu.

masa-ni-vana-6.bmp

Zdroj: archiv redakce
K dostání jsou vany, které spíše připomínají bazény s tou nejlepší výbavou pro vaše pohodlí, s polštáři i ergonomicky tvarovanými sedátky, ovšem u těch musíte počítat s podstatně vyšší pořizovací cenou. Pořídíte je i za cenu kolem sto tisíc korun a výše. Levnější varianty, které pro domácí relaxaci docela jistě stačí, jsou k dostání už od dvaceti tisíc. Pokud se vám nechce do vany tolik investovat, pak můžete vyzkoušet bublinkovou nebo perličkovou masážní vložku do vany. Podložku, která vhání do vany vzduch, vložíte do vaší vany a můžete si užívat intenzivního uvolnění. Součástí těchto podložek bývá podpěrný polštářek pro krk, vibrační kartáč na záda a několik nastavitelných programů pro co největší uvolnění. U kvalitních výrobků je už standardní výbavou dálkové ovládání pro vaše maximální pohodlí. Masážní podložky do vany pořídíte už od dvou tisíc korun.
Pro opravdové fajnšmekry jsou určeny spa – v podstatě malé bazény, které mohou být umístěny jak v místnosti, tak venku třeba na terase. Díky termokrytu, který zabraňuje chladnutí vody, si můžete skvělých vlastností užívat i navzdory chladnému venkovnímu počasí. Spa je možné kromě běžného užití zapustit také do země. Takový relax v horké koupeli pod nebem plným hvězd s blízkou osobou má docela jistě něco do sebe, co říkáte?

Aby vaše investice nepřišla vniveč, vždy si před nákupem dobře vyberte výrobce. Investujte do renomovaných značek, kde máte zajištěnou nejen několikaletou záruku, ale také odborný servis a poradenství.

Petra Martišková
Foto: chinazjswd.en.made-in-china.com, bombayharbor.com, p-wholesale.com, luxurylaunches.com, homedit.com, trendszine.com

6.2.2012 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist