Relaxujte i v obyčejné vaně. Co potřebujete?

Zjevným koupelnovým trendem je důraz kladený na pohodlí a množnost relaxace. V popředí zájmu uživatelů byly vířivé vanové systémy, později pak masážní sprchování a dnes jsou oba zmíněné způsoby jen krok od toho, aby se staly standardem. Účinně odpočívat v koupelně či ve vaně je množné ale i bez nich. Stačí k tomu podle lékařů stimulující světlo, vůně, hudba a pak už jen příjemně teplá voda se zvláčňujícím koupelnovým olejem.

125921-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jinými slovy, zmíněné světlo je stimulací pro zrak, vůně pak zaměstnává čich, hudba sluch a teplá voda s olejnatou lázní je záležitost dalšího kontaktního smyslu a tím je hmat, který se nerealizuje pouze dlaněmi, ale celým tělem. Chybí tedy vlastně už jen chuť a člověk by se mohl kompletně odevzdat do léčivé a stimulace všech smyslu, které jej plně zaměstnají a zbaví ho alespoň na pár chvil tíhy sebe sama.

Světlo, vůně a olejnatá lázeň

Příjemně stimulující světlo v koupelně není nutné nějak zvlášť a komplikovaně řešit. Stačí k tomu kvalitní svíčka. Vůni pak obstará koupelový olej, který do vody přidáme nejen kvůli stimulaci čichovému smyslu, ale hlavně proto, aby voda (z vodárny sterilizovaná chlorem) nevysoušela pokožku, ale naopak ji zvláčňovala.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

TIP: zvolte nebarvenou voskovou svíčku, která nebude prostor zaplňovat chemickými zplodinami vzniklými spalování umělé hořlavé látky a barviva. Skutečný včelí vosk navíc příjemně voní!

Hudba

Jediný problém je s hudbou. Pokud máte malinkou koupelnu, kde se při každém napuštění vany přiblíží hladina vlhkosti ke hranici 100% pak bude každý přehrávač trpět a po několika měsících používání ve vaně lidově řečeno odejde. Řešením je outdoorový walmann (CD, MP3 přehrávač ) či  přehrávač upravený pro drsné zacházení a vlhké prostředí, podobně jako se běžně prodávají stejně odolné mobilní telefony či laptopy.

Red.
Foto Ideal Standard, Keramag, Hansgrohe

23.10.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist