Jak na rekonstrukci koupelny s omezeným rozpočtem

Asi nikoho nepřekvapí, že rekonstrukce koupelny vyžaduje velkou investici. Podle našich zkušeností se pohybuje od dvě stě až po čtyři sta tisíc (a opravdu luxusní zařízení vás může stát i mnohem víc). Vzhledem k tomu, že se jedná o významný výdaj, doporučujeme prostudovat efektivní nápady na přestavbu koupelny, než dělat chyby a riskovat, že ve finále nebudete spokojeni.

shutterstock_1527039806-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock.com

Sledujte nové trendy

V dnešní době je celkem snadné získat přehled o nejnovějších nápadech a trendech v oblasti koupelnového vybavení. Úspora vody, energetická účinnost, filtrace vody a LED design jsou chytré a úsporné trendy, které je třeba vzít v úvahu. Kromě toho, že pomáhají chránit životní prostředí, sníží i vaše účty za energie.

Vsaďte na jednoduchost

Jedním z nejjistějších nápadů, jak dotáhnout vaši vysněnou koupelnu ke zdárnému cíli, aniž byste finančně vykrváceli, je držet se jednoduchosti. A to myslíme hlavně z hlediska funkčnosti vybavovacích předmětů. Jedna věc je pořídit kohoutky a sprchu s perlátorem. To je užitečná vychytávka, která sníží účty za vodu. Termostatická baterie je sice dražší, ale investice se vám vrátí, protože ušetříte za ohřev vody. Ale opravdu potřebujete ovládání na fotobuňku nebo sprchu s chromoterapií? Chcete-li při rekonstrukci koupelny ušetřit, zaměřte se na priority, které jsou pro vás důležité, a odstraňte zbytečnosti.

Čtěte také:

Recyklujte

Jděte do vaší stávající koupeny a zamyslete se, zda by nešlo něco zachovat. Vypadá dlažba na podlaze pořád k světu? Nehodila by se také k vašim novým obkladům? Tak ji nechte! A co ta krásná žulová deska pod umyvadlem? Určitě se pro ni najde využití v novém designu vašeho domácího wellness. Dalším tipem, jak snížit náklady, je využití materiálů, které již možná máte na půdě a lze je recyklovat. Renovace totiž neznamená vyhodit vše staré a pořídit nové.

Dekorujte vintage

V bazarech a na bleších trzích jistě najdete mnoho zajímavých věcí, které zútulní vaši novou koupelnu. Hledání doplňků sice zabere více času, nicméně je zábavným tipem, jak se do omezeného rozpočtu vejít. Než vyrazíte na lov, důkladně si rozměry místnosti zaměřte. Vyhnete se tak hromadění předmětů, které při rekonstrukci nevyužijete.

Nekupujte šmejdy

I když váš rozpočet neoplývá dostatečným počtem nul, nevrhejte se v obchodech po nejlevnějších produktech. Nekvalitní materiály a zpracování omezí životnost celé renovace. Zlatá střední cenová cesta je pro vás tím správným ukazatelem, jinak to, co jste dnes koupili levně, pořídíte v budoucnosti ještě několikrát a navíc zaplatíte za dvojí práci řemeslníků. Já nejsem tak bohatá, abych kupovala levné věci. A vy?

26.4.2022 11:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist