Rekonstrukce vily za 140 milionů dopadla na výbornou

Zašlá krása chátrající vily po továrníkovi Karlu Paškovi v historickém centru pražského Smíchova se dočkala velkolepé rekonstrukce, která jí vrátila původní grácii. Fasáda, okna i další detaily byly citlivě restaurovány dle původních plánů, případně byly vytvořeny věrné repliky. Kéž by bylo ke každé rekonstrukci přistupováno s takovou pokorou.

peg_5520-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: archiv Premiot Group

Jmenovaná vila se nachází v ulici Na Doubkové plné zeleně s krásným výhledem na Prahu. Pro známého továrníka ji v letech 1912 a 1913 navrhl a postavil význačný architekt Miroslav Wágner.

„Zachovali jsme veškeré původní fasádní prvky. Zábradlí, okenní výplně, vstupní dveře jsou věrnými replikami původních secesních originálů s maximálním zaměřením na detail. Budova nabízí celkem čtyři byty, dispozice a technické řešení je navrženo s důrazem na vysoký moderní standard bydlení, funkčnost a komfort,“ řekl zakladatel skupiny Premiot Group Ondrej Spodniak.

Využito je i podkroví

V domě se nacházejí čtyři bytové jednotky ve velikosti od 3+kk do 5+kk, přičemž největší byt disponuje velikostí téměř 250 m2. Na třetím podlaží je byt rozšířen o podkrovní prostory, což umožnilo důkladné zateplení střechy.

Každý z bytů je bezbariérově přístupný z výtahu a rovněž po renovovaném schodišti.

Nezbytnou potřebou dnešních dnů jsou parkovací stání. Garáž pro šest vozů je částečně zapuštěna ve svahu schovaná pod zelenou střechou, která je součástí parkové úpravy pozemku. Další dvě parkovací stání jsou venkovní.

Maximální využití místa

Na ploše pozemku 916 metrů čtverečních se díky maximálnímu využití veškerých prostor včetně půdy podařilo vytvořit obytnou plochu o rozloze 971,8 m2. Součástí domu je privátní zahrada o výměře 91 metrů čtverečních a společná zahrada a dvůr o ploše 394 metrů čtverečních.

Vila s luxusními byty je investičně koncipována jako výnosová nemovitost nejvyšších standardů. Prodejní cena celé vily je 136 900 000 Kč.

Moderní vybavení v retro stylu

Všechny byty jsou vybaveny vysoce nadstandardními dřevěnými anglickými kuchyněmi ruční výroby od společnosti Annie Edward a nejvyšší řadou spotřebičů značky De Dietrich.

Samozřejmostí je, že se luxusní byty dají ovládat inteligentním řízením – Regulace Siemens „Smart Home“, která se ovládá mobilním telefonem na dálku. Každý z bytů je klimatizován, přičemž je teplotu bytů včetně chlazení i vytápění lze řídit mobilním telefonem.

„Objekt bude lákat primárně dva typy koncového zákazníka. Jednak je to investor, který ukládá do nemovitostí prostředky a jednotlivé byty bude pronajímat. Druhým motivem k nákupu je investice firmou, typově estetickou či zubní klinikou nebo právnickou kanceláří,“ shrnul Petr Míka, výkonný ředitel společnosti Boutiq Real Estate.

14.7.2021 5:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist