Rekonstrukce pražské vily z 30. let. Elegantní kuchyně i koupelna evokují dobu jejího vzniku

Rekonstrukce čtyřposchoďové vily z 30. let na Praze 6 si žádala mimořádně citlivý přístup. Přáním klienta bylo vytvořit originální a zároveň moderní interiér inspirovaný dobou jejího vzniku. Prohlédněte si vizualizace kuchyní a hlavní koupelny.

Ve velkém domě se nachází hned několik koupelen. Koupelna je rodičů slouží jako hlavní, a proto by měla splňovat různé možnosti relaxace. Z toho důvodu je v ní umístěna i parní lázeň a sprcha s tryskami. Součástí vybavení jsou dvě umyvadla, toaleta a bidet.

Architekti ze studia Fusion, Design & Fengshui na stěny a podlahu zvolili nadčasové velkoformátové obklady. Podlahu a niky pokrývají dlaždice hnědozlatavém odstínu, který krásně vynikne v ploše a kontrastuje se světlými stěnami. Na stěny byla použita velkoformátová imitace mramoru. Čelní stěnu koupelny, kde je umístěna parní lázeň a sprcha, doplňuje svými obrazci nádherná italská mozaika.

Kuchyně reprezentativní i užitná

V domě se nacházejí dvě kuchyně. Jedna se nachází ve spodním patře domu a je určena pro „velké vaření“, na party a jako přípravna. Proto je navržena velmi jednoduše a prakticky, nicméně i v sobě nese ducha třicátých let, jež evokuje oblý roh a prosklená vitrína, které nápadně připomínají kredence našich babiček. Na čela skříněk byla zvolena lesklá MDF deska v barvě něžné barvě slonové kosti. Zakomponované je i malé sezení pro malé svačiny.

V prvním patře je kuchyň součástí obytného prostoru. Neplánuje se v ní velké vaření a vzhledem k umístění ladí s ostatním interiérem domu, proto na ní pozorujeme jistou zdobnost. Kuchyň zaujme ozdobnými sloupky a úzkými rámečky na dvířkách. Nádech luxusu jí dodává tři centimetry silná pracovní deska ze žuly, která je protažena i na stěnu, kde slouží jako obložení. Designový odsavač par značky Elica Jasmine, který byste si na první pohled spletli s něžnými lustry, s ní tvoří jedinečnou souhru. Materiál dvířek kuchyně je kombinací dýhy barvy krémového dubu a laku Coffee Black.

Autorem textu a vizualizace je Fusion, Design & Fengshui

8.3.2016 1:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist