Rekonstrukce kuchyně – výměna nebo jen proměna kuchyňské linky?

Pokud jde o rekonstrukci kuchyně, mnozí z nás se domnívají, že je třeba udělat nové podlahy, pořídit elegantní nové spotřebiče, dát kuchyni módní vzhled. Ale možná postačí i pár nových kousků zařízení, aby kuchyňský prostor takzvaně okořenily a celková rekonstrukce ani nebude nutná. Pokud jste se přeci jen rozhodli pro razantní změnu, pamatujte, že při navrhování nové kuchyně je nesmírně důležité zvážit hlavně výběr kuchyňských skříněk.

Cestou nákladné rekonstrukce nebo levnějšího řešení

Kromě toho, v případě velké prostorné kuchyně tato práce může být jednou z nejdůležitějších a také nejnákladnějších investic do domácnosti. Mějte tedy na paměti, že vaše kuchyňská linka nemusí být nutně plně nahrazena. Chcete-li ušetřit čas a peníze, možná byste měli zvážit jen přebroušení nebo výměnu dvířek u kuchyňských skříněk.

Zařizujete kuchyni? Přečtěte si zkušenosti na forum.living.cz.

Před zásadním rozhodnutím se důkladně zamyslete

Líbí se vám aktuální uspořádání skříněk? Některé kuchyně jsou vybaveny příliš velkým počtem skříní a skříněk, které zmenšují prostor a vy se pak v takovém prostoru cítí svázaně a omezeně. Na druhou stranu, někteří možná naopak nainstalovali do své kuchyně příliš málo skříněk, což znamená, že v kuchyni chybí potřebná úložiště. Pokud jste se setkali s některým z těchto problémů, možná budete muset kompletně přestavět kuchyňskou linku anebo alespoň některé skříňky.

Co si myslíte o designu?

Přebroušení skříněk znamená výměnu dveří a často i spousty potřebného speciálního nářadí. Nicméně, toto řešení nezmění tvar a hloubku samotných skříní. Jestliže jste tedy spokojeni s hloubkou skříněk, jděte do toho. Pokud ale potřebujete více místa uvnitř vašich skříněk, budete je muset celé vyměnit. Ovšem jestli toužíte pouze po novém vzhledu vašich kuchyňských skříněk bez nadměrného úsilí, demolování, nepořádku a kompletní rekonstrukce, pomohou k tomu často právě a pouze nová dvířka.

A co kvalita materiálu?

Až příliš často šetříme na kvalitě materiálu tak, abychom ušetřili peníze. A to se děje často i v luxusních domech, kde investice do stavby byly tak vysoké, že už poněkud nezbývá na kvalitní vybavení. Ovšem špičková kvalita materiálu i truhlářských prací může výrazně zvýšit celkovou hodnotu vašeho bydlení. A jak se říká: Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci!  Pokud právě toto byl váš případ, pak možná budete chtít razantní změnu a budete zvažovat plnou náhradu za vaši stávající kuchyňskou linku. Jestliže jste však s kvalitou materiálu spokojeni, nezapomeňte – někdy vše, co je potřeba udělat pro osvěžení vzhledu vašich kuchyňských skříněk je pouze nový nátěr.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

30.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist