Rekonstrukce koupelny v paneláku – co musíte vědět

Připravujete- li se na rekonstrukci koupelny v paneláku, čeká vás hluk, všudypřítomný prach, týden (někdy i déle) obtěžování sousedů kvůli sprše nebo omývání se lavoru, ale výsledek jistě stojí za trochu námahy. Aby vše proběhlo, tak jak má, máme pro vás informace, které musíte vědět před rekonstrukcí koupelny v paneláku.

132226-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Nejdříve si pečlivě rozmyslete, kdy je na rekonstrukci nejvhodnější doba. Rozhodně ne na začátku nového školního roku a těsně před Vánoci, protože ač  možná budete mít objednány profesionály, někdy se může stát, že se rekonstrukce protáhne o pár dní, a pak by vám mohla narušit svátky či cesty za příbuznými. Pokud budete koupelnu rozšiřovat a  tím měnit charakter bytu, je nutné vlastnit stavební povolení

Máte-li hotový grafický návrh koupelny a firma přijde pouze udělat vlastní stavební práce, zajistěte, aby vámi zvolená keramika byla již na skladě, popřípadě u vás doma, než započnete s pracemi. Dodací lhůty některých keramik, například atypických rohových van a podobně, jsou i 6 týdnů. Zeptejte se také, zda obchod keramiku dováží nebo si ji musíte vyzvednout osobně.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

K nové koupelně patří i nové vodovodní a koupelnové baterie. I ty mohou mít dodací lhůtu okolo 3 týdnů. Pokud s přestavbou spěcháte, objednávejte jen to, co je na skladě a co si můžete odvést, popřípadě vyměnit.

Obklady a dlažba jsou dalšími položkami na seznamu věcí, které musíte zařídit. I když si objednáte firmu, která má toto vše zajistit, není na škodu se jít na obklady podívat a zkontrolovat zda opravdu odpovídají vašemu výběru. Je to vaše koupelna a vy si za ni platíte.

S prvními odstraněnými obklady či vybouranou příčkou přichází na řadu otázka, kam s odpadem, což by také mělo být vyřešeno před započetím prací. Některé firmy ho na vyžádání odstraňují sami, ale pokud to není součástí kalkulace, je nutné abyste si odstranění suti a odpadu zajistili na vlastní náklady.

Nezapomeňte sousedům v domě oznámit, že připravujete rekonstrukci a kdy mohou čekat její započetí. Budou se tak moci připravit  nejen na hluk a prach v domě. Jistě by i vám bylo nepříjemné pozvat si návštěvu, když se v bytě okolo vás buduje, pro hluk se navzájem neslyšíte a celý dům se otřásá.

Sabrina Harisová
Foto: forum.homeone.com.au, zess.cz

1.9.2010 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist