Diskuze

3 komentáře

  Pavel

  Pokud se nemění velikost a užití místnosti a WC je oddělené od koupelny není třeba nic. Pokud ano, je třeba ohláška a povolení hygienika. Jen doporučuju udělat revizi nových rozvodů elektriky a vody. Kdyby se něco stalo tak kvůli pojišťovně. Tohle je informace od pracovnice stavebního úřadu ze dne 21.4.2009.

  nimha

  Je to tak, taky mi to bylo řečeno. Pokud není zásah do nosných zdí, je to bez povolení (zjednodušeně řečeno, úřad by to asi řekl přesněji).

  Pokud ale byt není váš (družstevní, obecní), je možné, že to bude majitel chtít nad rámec zákona. Otázka je, jestli má na to právo.

  Ingridka

  Zdravím, změnil se stavební zákon. Po diskusi s pracovníkem stavebního úřadu mi bylo sděleno, že nepotřebuji ani ohlášení, ani povolení.A to prosím vyzdíváme jádro v paneláku.Podle stávající právní úpravy to záleží očividně na příslušném úřadě, co bude chtít. Naši to měli před osmi lety na povolení… Akorát nevím, komu mám předat posudek statika, který musí vzniknout před započetím stavby, když nemusím nic dokládat…

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist