Regulované nájemné v Praze nebude zvyšováno skokově

I přes návrh a kritiku republikové ODS, která prosazuje možnost skokově zvýšit nájemné v regulovaných bytech až na hranici uvažované deregulace, se pražská ODS shoduje na tom, že takové řešení je nereálné.

108723-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Bez ohledu na to zdali ODS prosadí zákon o skokovém zvyšování nájemného, bude v Praze probíhat deregulace postupně. Tvrdí to Jiří Janeček (ODS), který má v Praze na starosti bytovou a sociální politiku. V Praze se tedy udrží původní plán postupného a nikoliv skokového uvolňování cen nájemného, které by jinak způsobilo nemalé problémy u sociálně slabých nájemníků, pro které se už nyní nájemné blíží samotné hranici únosnosti.

Prosazovaný zákon o skokové deregulaci narazil na velmi ostrou kritiku KSČM a pochopení nenašel ani u poslanců ČSSD. Jiří Janeček dokonce podle deníku Právo hovořil o tom, že skokové uvolnění nájmu „je nesmysl, také kvůli věkové skladbě obyvatel“.
Red.
foto archiv redakce
14.4.2008 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist