Refresh pro váš dům či byt

Každý z nás touží po domově, kde by se mu líbilo, kde by se cítil spokojeně a kde by se mu pěkně žilo. Jednoduše řečeno: Každý z nás touží po tom, aby jeho domov byl dokonalý. Tento pojem ovšem nelze blíže specifikovat, protože pod pojmem „dokonalost“ si každý z nás představuje něco jiného. Přesto se vám v tomto článku pokusíme poradit, jak vylepšit interiér, který už vám připadá okoukaný nebo příliš fádní a nevýrazný, příp. chybně navržený. V tom případě je totiž nejvyšší čas udělat pár jednoduchých kroků, které váš byt či dům oživí a dodají mu potřebnou vzpruhu.

lema-tm20-003-1100x618.jpg Celá galerie 17 Zdroj: Molteni

Prostor vypadá malý a stísněný

Pokud máte pocit, že jeden z vašich největších problémů je malý stísněný prostor, můžete vyzkoušet pár drobných fíglů. Vycházejte z toho, že příliš mnoho dekorací, obrázků či dokonce kousků nábytku zmenšuje prostor. Proto se prostě některých zbavte. Je jedno, zda je uložíte v krabici na půdu, prodáte přes internet nebo je někomu darujete.

Prostě udělejte u sebe doma selekci různých doplňků a drobného nábytku. Ponechte si jen základní, nejdůležitější kousky a hlavně zlikvidujte všechno, na čem se usazuje nejen prach, ale co vás svádí k odkládání všelijakých zbytečností, drobností, suvenýrů.

Můžete také vymalovat stěny. Je to levný a přitom poměrně rychlý způsob, jak prosvětlit a tím i „zvětšit“ prostor. Vymalováním stěn svěžím pastelovým odstínem prostor doslova odlehčíte a rozzáříte.

Přidejte do místnosti velké zrcadlo. Jeho pozitivem je, že odráží světlo a rozšiřuje místnost, protože vytváří iluzi, že je o něco větší. Můžete si koupit velké zrcadlo v plné výšce místnosti a jen ho opřít o zeď (pochopitelně ho nezapomeňte zajistit). K dostání jsou také velká zrcadla upevněná ve stojanu. Nebo na zeď pověste nástěnné zrcadlo (např. nad komodu, postel či pohovku), příp. přilepte zrcadlo speciálním lepidlem na stolní desku.

Nábytek je opotřebovaný

Obnovou svého bytu nemusíte trávit zbytečně moc času. A ani hned nemusíte kupovat nový nábytek. Zkuste mu vdechnout život pomocí jednoduchých úprav, jimiž příliš nezatížíte svůj běžný rozpočet. Nejjednodušší pomoc, když se vám zdá moc ošoupané čalounění u sedacího nábytku, je ušít nové potahy. Není to nic složitého a navíc pomocí nich snadno dodáte místnosti nový šmrnc. K tomu přispějí také nové záclony, závěsy, jeden dva polštáře či kusový koberec. Zvolte si jednu výraznou barvu textilie a pak už jen zbytek laďte tón v tónu.

Můžete také zrenovovat konferenční stolek. Nejjednodušší je ho natřít. Pokud je poškozená pouze deska, tak ji můžete třeba jen polepit buď výše uvedeným zrcadlem, nebo na ní vytvořte mozaiku z rozdrcených dlaždic, které vám zbyly při obkládání koupelny či kuchyně.

Zdi jsou moc nudné

Je pravda, že běžně oblíbené bílé stěny vám najednou mohou připadat málo „zábavné“. Pomoc je snadná – vdechněte jim život. Třeba přidáním tapety se vzorkem, obrazové tapety nebo jen samolepky.

Možná vám k ozvláštnění stěny postačí na ni pověsit jedno velké a, klidně i nezarámované plátno. Nebo na zdi vytvořte vlastní galerii z různých obrázků nebo koláž ze zajímavých objektů. Přidat můžete třeba jen pár designových polic se zajímavými dekoracemi. Stačí popustit uzdu své fantazii a obětovat tomu dva tři víkendy. Uvidíte, že se vám bude bydlet zas o něco líp.

 

5.3.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist