Redakční test: Robotický vysavač Roomba 880

Robotických vysavačů je na trhu velké množství a právě proto je někdy obtížné se v nich vyznat. Podle čeho se orientovat? Odpovídá cena kvalitě? Jsou vysavače schopny důkladného úklidu? Když jsme dostali v redakci nabídku jeden z robotických vysavačů vyzkoušet, neváhali jsme ani minutu.

129070-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Robotický vysavač, který jsme testovali, je nejnovějším kouskem firmy iRobot a jmenuje se Roomba 880. iRobot po celou dobu působení na českém trhu získává různá ocenění, dokonce i cenu Red dot design, a tak jsme byli zvědaví, co Roomba vlastně umí.

Roombu jsme vybalili nejdříve v kanceláři, kde se okamžitě stala atrakcí. Spustili jsme ji tlačítkem START a čekali, co se bude dít. Roomba si bleskurychle vytyčila prostor (což není přesné, pokud nepoužijete přibalené signální věžičky, které jsou určené k tomuto účelu) a začala jezdit okolo našich nohou, ale do nikoho z nás nenarazila. Vjela i pod stoly a obtančila židle a skříně. Do ničeho nevrážela a nebála se ani rohů.

Nejlépe se ale pozná, jak iRobot funguje, když před něj položíte nástrahy běžné domácnosti. A to jsme přesně udělali.

Byt 2+kk o rozloze 46m2 byl plný přechodů mezi podlahou a kobercem a také nesmíme zapomenout na prahy, kabely, sedačku, židle a nohy stolu. Přibalená čidla (signální věžičky) jsme rozestavěli po bytě tak, aby oba pokoje tvořily jeden celek. Zapojili jsme dokovací stanici a spustili Roombu.

Na koberec jsme před tím vysypali trochu cukru, abychom mohli sledovat nejen sací schopnosti, ale také cestování iRobota. Na jedno místo se vrátil několikrát z různých směrů a na koberci (velmi nízký chlup) nezbylo ani zrnko cukru.
Měl malý problém u sedačky, která je na jedné straně dost nízká. Na druhé je výš (neptejte se proč 🙂 a tam vysavač krásně zajel a důkladně prostor vyluxoval. Velice sympatické bylo, že veškeré rohy, ke kterým byl přístup, zářily čistotou.

Během tohoto pokusu jsme zjistili, že máme na zemi příliš zbytečných věcí např. (odložené sportovní tašky, srolované kabely u televize, které mohou být uklizené, knihy…)

Další den jsme upravili byt tak, aby na zemi nebyly zbytečné věci a spustili Roombu. Výsledek byl skvělý. Roombu jsme také vzali na zkušební jízdu k sousedům, kteří mají perskou kočku. Nejen z lina, ale i z koberců byly chlupy pryč (opět koberce s nízkým chlupem) a koberce vypadaly načesaně. Roomba opět neměla problém s přechody mezi kobercem a linem, trošku za zabrzdila na kabelech, ale žádný neprosekla. Když jsme pak sousedům ukazovali nádobku plnou chlupů, byli překvapeni, protože si neuvědomili, kolik kočičích chlupů bylo do koberce vlastně zašlapáno.
Abychom náš test shrnuli:
PRO:
1.Úklid bez práce
2.Při dobrém nastavení uklidí celý byt
3.Dá se naprogramovat (uklidí, když jste v práci)
4.Dostane se do rohů
5.Zvládá přechody mezi kobercem a podlahou i nízké prahy
6.Sám se dobíjí
7.Úžasný do domácností s mazlíčky
PROTI:
1.Malé přizpůsobení bytu pro využití celého potenciálu
2.Cena (to je k diskusi – jsou i dražší vysavače, ale musíte s nimi luxovat vy)


Robotický vysavač Roomba 880 je možné pořídit za cenu 18 18.589 Kč. Pro více informací o Roombě a dalších produktech firmy iRobot navštivte irobot.cz

Redakce
Sabrina Harisová

19.8.2014 1:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist