Recysklo: doplňky a šperky z lahví od piva

Vzali byste si na krk starou láhev od piva? Pokud by si s ní předtím pohrála Daniela Tenorio, tak možná ano. Je to šperkařka, která recykluje sklo. Nejčastěji pivní lahve, nepohrdne ale ani flaškou od vodky. V Evropě se zrecykluje 80 % veškerého spotřebovaného skla, Daniela zrecykluje jakoukoli lahev, která se jí líbí a padne jí do oka.

Flašky na vyhození recykluje už od roku 2011, používá dna i hrdla lahví. Z recyklovaného skla vyrábí především šperky, ale i domácí dekorace, zvonkohry, vitráže či lustry. „Ráda pracuji s různými materiály, nejraději se sklem, jsem fanda zeleného (environmentálního) umění, a proto recykluji a tvořím,“ vysvětluje Daniela.

Její výtvory nosí či používají všichni, kteří se nebojí netradičního výrobku a obdivují surovou krásu skla. Ozdobí si jí byt či sami sebe. Vyrábí toho hodně, když má čas, tvoří i na zakázku. „Není problém se domluvit na osobním přání a jeho zrealizování, tak se klient stává návrhářem a spolutvůrcem,“ dodává šperkařka.

Daniela Tenorio se snaží nabídnout jiný pohled na lahvové sklo, ukázat jeho krásu i poté, co někdo vypije jeho obsah: „Snažím se proniknout do zpracování a znovupoužití lahvového (recyklovaného) skla, mým záměrem je používat a uplatňovat tento fantastický materiál tak, jako by to byla prvotní surovina. Sklo je nádherné, nadčasové, trvanlivé.“

Text: Alice Kavková
Foto: www.recysklo.com

14.6.2016 3:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist