Recyklovaný nábytek? Ztřeštěný nápad s ekologickým podtextem

Recyklace se na nás valí ze všech stran, odpadky můžete ale znovu použít také vy, nejen specializovaná firma na drcení PET lahví. Že nechápete, o čem je řeč? Čtěte dál a nechte se inspirovat. Recyklovat můžete s dobrým nápadem málem cokoliv.

128132-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Designéři se toho nebojí, vymýšlejí kousky takřka husarské a recyklují všechno, co jim přijde pod ruku. Pravda, jejich výtvory mnohdy můžou zůstat jen za branami výstavních síní jako mnohé oblečky na předváděcích molech, jako inspirace ale poslouží všem. Tedy i vám!

Recyklovaný nábytek: vana na zahradě

Vyhazovat starou vanu? Proč, když na zahradě chybí pořádná lavice na sezení? I stará vana se totiž dá recyklací využít, stačí to jen mít nápad! Nenápadně ji přetřít barvou a vybavit pohodlným polštářkem snad zvládne kdekdo. A vy už teď víte, co s přebytky při renovaci koupelny.

Pokud máte rádi víno, určitě už jste vyhodili nemálo korkových špuntů. Zkuste si je schovávat a ze zátek potom vytvořit křeslo! Zahraničním designérům se to povedlo. A pokud je na vás zrovna křeslo příliš šílené, vytvořte si ze zátek třeba originální prostírání.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Originální posezení – to je recyklovaný nábytek

Omotat staré kusy dřeva a kousky beden drátkem nebo provázkem a vytvořit posezení? Proč ne. Stačí trocha nápadu a výtvor je na světě. A nebude vás ani tolik stát.

A pokud je na vás recyklovaný nábytek přece jen moc silné kafe, zkuste si jej představit venku na zahradě. Křesílka ze starých kol bicyklů nebo z vyřazeného vozíku, co jezdil po hypermarketu, vás určitě nadchnou. Nebo je libo křesílko z přepravek?

V tomto případě se fantazii skutečně meze nekladou, tak zapátrejte po zahradě, po kůlně nebo po garáži, vyběhněte na sluníčko a začněte tvořit.

Martina Tlachová
Foto: bedzine.com, ecofriend.org, mentalfloss.com, funniepicturez.com

8.7.2010 12:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist