Recyklace pneumatik 50 x a vždy nápaditě

Přezuli jste zimní pneumatiky za letní a nevíte kam s těmi použitými? V garáži se to začíná podobat skladišti ojetých pneumatik a vy nemáte ani ponětí, co s nimi? Chováte se k přírodě ohleduplně a nechcete, aby vaše staré pneumatiky skončily někde na skládce? Pak jste tu správně! Máme pro vás rovnou 50 nápadů na to, jak ekologicky a nápaditě lze pneumatiky recyklovat.

121146-1100x618.jpg Celá galerie 50 Zdroj: archiv redakce

Ačkoli byste to mnohdy ani neřekli, základem všech předmětů zobrazených na fotografiích v naší fotogalerii jsou staré použité pneumatiky.

Potýkáte se doma často s nedostatkem míst k sezení, zavítá-li k vám návštěva? I v tomto případě se nabízejí k využití staré pneumatiky. Můžete je použít takřka nepřebernými způsoby k tomu, abyste je přeměnili na nejrůznější pufy, taburety, sedáky, křesla a další typy bytového zařízení. Dokonce i pro své čtyřnohé miláčky můžete ze starých pneumatik vyrobit hezké pelíšky, které splní dokonale svůj účel a navíc si je pejsci oblíbí.

Ani výroba lustru, konferenčního stolku, umyvadla nebo barového pultíku z pneumatik není nemožná.

A což teprve pneumatiky umístěné do zahrad anebo na dětská hřiště! Doslova nepřeberné množství nápadů, které lze prostřednictvím dosloužilých pneumatik realizovat, jako například houpačky, prolézačky, nebo lezecká stěna pospojovaná z většího množství pneumatik ať už naskládaných naplocho na sebe anebo zavěšená zešikma. V zahradě mohou najít své místo závěsné koše na květiny, houpačka, sedačky a křesla, které neohrozí ani mráz ani kroupy.

Pojďte si tedy vybrat, jakým způsobem využijete právy vy své staré pneumatiky k recyklaci.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, myhangingbaskets.com, recyclart.com, ruggedthuglife.com, facilisimo.com, treehugger.com, instructables.com, cacareco.net, apartmenttherapy.com

12.5.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist