Recept na pohodové odpoledne v kruhu rodinném? Deskové hry!

Může se zdát, že v dnešní době je stále těžší odlepit se od zářivých obrazovek televizí, počítačů a tabletů, vyndat z uší sluchátka a strávit zábavné chvíle se svojí rodinou. Třeba u nějaké deskové hry. Jenže, může se stát, že po stopadesáté už na ošmatlané Pexeso nebo Člověče, nezlob se rodinné příslušníky nenalákáte. Pokud je vám však takový způsob trávení času po chuti, můžeme vás potěšit – výběr zábavných deskových her pro celou rodinu snad nikdy nebyl bohatší.

Můžete tak sáhnout například po Ubongu, svižné hře procvičující prostorovou představivost, která připomene světoznámý Tetris. Úkolem hráčů je bezezbytku vyplnit určenou plochu za pomoci různě tvarovaných barevných dílků, a to, prosím, rychleji, než protihráči. Úspěšní řešitelé sbírají drahokamy, a ten nejúspěšnější se stane vítězem.

ubongo-krabice.jpg

Zdroj: archiv redakce

Hlavu vám může řádně zamotat i hra Enigma. V ní proti sobě řešíte ne jeden, ale hned čtyři druhy hlavolamů – procvičíte si matematiku, prostorovou představivost – a to jak ve dvou, tak ve třech dimenzích, i strategické uvažování. Ve hře pak vaše objevy pomáhají prozkoumat tajemné konstrukce na neznámé planetě, kde jste právě přistáli.

enigma-krabice.jpg

Zdroj: archiv redakce

Pokud si raději než s hlavolamy hrajete se slovy, nelze než doporučit Slovní jízdu. V této hře proti sobě stojí dva týmy a navzájem se přetahují o písmena abecedy. Její princip je jednoduchý – tým obdrží kartičku s pojmem, označujícím nějakou kategorii slov – například „pes“ a snaží se v časovém limitu vymyslet pojem, spadající do této kategorie. Čím více písmen, ideálně souhlásek, pojem obsahuje tím lépe – neboť každé použité písmeno se posune o jedno pole směrem k okraji hrací plochy – a pokud přes ni přepadne, tým toto písmeno získává. A kdo jako první získá písmen osm, vyhrává celou hru.

slovni-jizda-krabice.jpg

Zdroj: archiv redakce

Uvedené hry představují jenom malou kapku v moři zábavy, kterou si se svojí rodinou můžete užít – ať už doma u stolu, nebo na cestách. Hry vědomostní, strategické, logické, komické – najde se zkrátka pro každého něco.

Komerční prezentace
FOT: Albi, Shutterstock

8.12.2015 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist