Ráj v ústraní určený k bydlení poblíž Rio de Janeira

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde byste nejraději bydleli a jak by podle vás vypadal takový pozemský ráj? Určitě se nemýlíme, když odpovíme za vás: Ano! A právě takovou zhmotněnou představu ráje na zemi, nikým a ničím nerušeného bydlení s ohromujícím výhledem na mořskou hladinu v kopcích nedaleko Rio de Janeira zhmotnilo architektonické studio Artur Casas ve svém nejnovějším projektu. Na jeho prohlídku vás dnes zveme.

131292-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: archiv redakce

Projekt na vyžádání majitele

Toto velkolepé sídlo bylo zbudováno na základě projektu zcela přizpůsobeného požadavkům majitele domu. Architektonické studio Artur Casas zbudovalo vilu v kopcích nedaleko Rio de Janeira v místě zvaném Joa jako budovu plně integrovanou s přírodním okolím v této oblasti. Majitel požadoval maximální využití kamene, dřeva a skla v tomto rozsáhlém objektu, což se ve výsledku vyplatilo. Díky volbě těchto materiálů budova plně koresponduje s okolím.

Rozložení objektu na jednotlivá podlaží

Vzhledem k tomu, že budova byla vystavena úkolu plně obstát v poměrně prudkém svahu, byla volba vícepodlažního objektu více než příhodná. Rozdělením na jednotlivá podlaží bylo dosaženo specifické atmosféry, která se týká vždy toho daného patra a je pro budovu jedinečná. Každé podlaží plní specifickou funkci. Přízemí zahrnuje obytné prostory pro služebnou a zahradníka. Třetí patro slouží jako ložnice a pracována majitele domu a ve druhém patře je situován vstup do objektu a nádherný výhled přes terasu s bazénem přímo na oceán.

Jak to vypadá v interiéru

Hlavním zdobným a zároveň funkčně dekorativním prvkem v celém, domě je fascinující výhled na oceán. Tomu je vše podřízeno a není divu, že majitel objektu chtěl nechat tento prvek zcela vyniknout. Konkrétní výzdoba interiéru je zcela moderní, velmi přirozená, což zajišťují i zvolené materiály, hlavně dřevo, kámen a sklo.

No řekněte sami, nevypadá právě toto místo jako ráj na zemi?

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

22.10.2014 12:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist