Ráj v ústraní určený k bydlení poblíž Rio de Janeira

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde byste nejraději bydleli a jak by podle vás vypadal takový pozemský ráj? Určitě se nemýlíme, když odpovíme za vás: Ano! A právě takovou zhmotněnou představu ráje na zemi, nikým a ničím nerušeného bydlení s ohromujícím výhledem na mořskou hladinu v kopcích nedaleko Rio de Janeira zhmotnilo architektonické studio Artur Casas ve svém nejnovějším projektu. Na jeho prohlídku vás dnes zveme.

Projekt na vyžádání majitele

Toto velkolepé sídlo bylo zbudováno na základě projektu zcela přizpůsobeného požadavkům majitele domu. Architektonické studio Artur Casas zbudovalo vilu v kopcích nedaleko Rio de Janeira v místě zvaném Joa jako budovu plně integrovanou s přírodním okolím v této oblasti. Majitel požadoval maximální využití kamene, dřeva a skla v tomto rozsáhlém objektu, což se ve výsledku vyplatilo. Díky volbě těchto materiálů budova plně koresponduje s okolím.

Rozložení objektu na jednotlivá podlaží

Vzhledem k tomu, že budova byla vystavena úkolu plně obstát v poměrně prudkém svahu, byla volba vícepodlažního objektu více než příhodná. Rozdělením na jednotlivá podlaží bylo dosaženo specifické atmosféry, která se týká vždy toho daného patra a je pro budovu jedinečná. Každé podlaží plní specifickou funkci. Přízemí zahrnuje obytné prostory pro služebnou a zahradníka. Třetí patro slouží jako ložnice a pracována majitele domu a ve druhém patře je situován vstup do objektu a nádherný výhled přes terasu s bazénem přímo na oceán.

Jak to vypadá v interiéru

Hlavním zdobným a zároveň funkčně dekorativním prvkem v celém, domě je fascinující výhled na oceán. Tomu je vše podřízeno a není divu, že majitel objektu chtěl nechat tento prvek zcela vyniknout. Konkrétní výzdoba interiéru je zcela moderní, velmi přirozená, což zajišťují i zvolené materiály, hlavně dřevo, kámen a sklo.

No řekněte sami, nevypadá právě toto místo jako ráj na zemi?

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

22.10.2014 12:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist