Rafinované řešení pro interiérové schody

Závěsná interiérová schodiště bývají mnohdy trochu oříškem co do bezpečnosti a taky do samotného designového zpracování. Máme pro vás několik tipů, které by tento obvyklý problém patrových loftů a mezonetových pater možná mohly vyřešit.

123336-1100x618.jpg Celá galerie 37 Zdroj: archiv redakce

Možná by se občas mohlo zdát, že některá designová zpracování závěsných interiérových schodišť jsou v rozporu s logikou, dokonce jako by se ty schody vznášely v prostoru. Jindy zase visí masivní kovové schodišťové stupně na zdánlivě titěrných nitích.  Také můžeme vidět schodiště,  které bude solitérně stát bez jakéhokoliv úchytu v horní části i když to popírá fyzikální zákony stability, neboť spodní těžiště nemůže unést kolmo nakloněné schody v horní části.

Schodiště – inspirativní fotogalerie

Velmi stylově působí průzračné materiály, ať už jde o tvrzené sklo či plasty nebo třeba slitiny různých umělých materiálů, působící dojmem nepravidelného gregoriánského skla. Když k tomu přidáte ještě netradiční výrazné pastelové barvy, máte cool závěsné schodiště jako když vyšije. Velice populární zůstává také dřevo, jenom se posunulo do trochu exotičtějších zemí. Nejvíce zákazníci na trhu vyhledávají dřeviny jako je wengé anebo mahagonebenové lepené třískylesklou povrchovou úpravou. K těmto těžkým dřevinám patří také dost zatěžující cena, ale i na to máme recept. Chytrou, věrnou a zároveň cenově snadno dostupnou alternativou jsou schody z broušeného korku v rozmanitých designových úpravách.

Pro tvořivé povahy hovoří také současný hit ze světa interiérového designu a to je „vše, co vypadá anebo je vyrobeno svépomocí“ proto se nemusíte bát ani schodišť, která  budou vypadat jako několik starých kufrů nasázených na sebe, nebo třeba schodiště, vyrobeného z dřevěných palet od vína. Působí to trochu nostalgicky a jemná patina dodá schodišti melancholický nádech.

Ani kov neztrácí svým chladným dojmem na atraktivitě. Obzvlášť v průmyslových bytech anebo loftechindustriálním styluKov a kovové slitiny rozhodně nejsou tím správným materiálem do bytu, který bude obývat rodina s malými dětmi, zato si takové kovové schodiště, ať už závěsné nebo opěrné, najde své místo v srdcích mladých párů, v bytechdomech pracovně vytížených manažerů a takzvaných singles, neboli věčně svobodných mladých lidí, kteří se vyžívají v interiérovém designu a sledují poslední návrhářské trendy. schody

V poslední době se stále populárnějšími stávají schody, které jakoby vystupují plasticky ze stěny. Tohoto efektu lze docílit poměrně snadno. Stačí, když trochu masivnější schodiště připevníte ke stěně po celé její šířce i délce. Nýtování musí být velmi kvalitní a pevné, přizpůsobené zátěži, které budou schody každodenně vystavovány. Poté už jen stačí schodystěnu natřít stejnou barvou a je to.  Materiálové zpracování schodiště by mělo být bez jakékoliv textury anebo by naopak mělo mít texturu stejnou, jako zeď, ke které je připevněno, tak aby splývaly v jeden celek. Pokud takováto schodišťová stěna stojí solitérněprostorném open space mezonetu, nebojte se trochu výstřednosti a natřete obojí fosforově oranžovou, růžovou anebo žluto-zelenou barvou  – získáte tak stejně trendy prvek, kterým se honosí významné umělecké galerieprostory pro designerské veletrhy a výstavy.

Lucie Sýkorová

Foto: captivatist.com, homeownernut.com, dezeen.com, dwot.org, amazinginteriordesign.com, fancyhomedesign.net, ikrunk.com, harrythaler.it,  luxtica.com, interiorzine.com, fashion.g-arabi.net, homedesigndecorates.com, digsdigs.com besthousedesign.com comfortablehomedesign.com 

 

16.5.2013 12:39

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist