Radnice na Mariánském náměstí má nové stylové bistro

Za renovací bistra na Nové radnici stojí edit! Architekti, kteří ho pojali jako světlý, všem otevřený prostor. Svým pojetím nová podoba respektuje kontext historické budovy, přitom díky zvoleným přírodním materiálům působí moderně a přívětivě.

img_3504_final_1200-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: edit! Architekti

Celá rekonstrukce trvala šest měsíců. Architekti pracovali na renovaci veřejných částí, tedy výdeji a sezení. Hlavním prvkem se stala jemná, a přesto nepřehlédnutelná práce s keramickou mozaikou, která lemuje jednotlivé výklenky pro sezení a pro výdej. Tento prvek se propisuje i do podlahy ze světlého terazza.

Nábytek vybrali od českých výrobců a řemeslníků. Židle pocházejí od přední značky TON. Desky stolů z bílého mramoru jsou opatřené litinovými podnožemi. Lavice a pult v přední části bistra vyrobil na míru truhlář z přírodního dubu.

„Interiér nového bistra na pražském magistrátu je navržen jako světlý, čistý a otevřený prostor, který respektuje kontext významné historické budovy. Základní použité materiály jsou přírodního charakteru s důrazem na využití tradičních technologií a stavebních postupů. Práce s jemným ornamentem, který nenápadně lemuje zóny výdeje a sezení, odkazuje na řemeslnou zručnost a komplexní pojetí interiérů celého objektu,“ vysvětluje architekt Vítězslav Danda ze studia edit!

Bistro na Nové radnici je otevřené od pondělí do pátku nejen pro zaměstnance Magistrátu hl. m. Prahy, ale také veřejnosti. Zaměstnávat bude i lidi se zdravotním postižením, které chce přirozeně integrovat do sociálního života.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist