Pusťte jaro do své ložnice

Pro většinu z nás příchod jara znamená změnu, změnu k lepšímu, změnu radostnou, kdy za sebou necháváme chladnou zimu a nedostatek slunečního svitu a naopak do svých bytů pouštíme čerstvý svěží vzduch. Zbavujeme se starých věcí, vyklízíme šatníky, vymetáme pavučiny z rohů místností.

133029-1100x618.jpg Celá galerie 31 Zdroj: archiv redakce

Co charakterizuje jaro v bytě

Veselé pastelové barvy, květinové vzory, hravé skládanky pestrých polštářů, lehčí přikrývky a mnohem více světla, tak by se pravděpodobně daly charakterizovat ložnice, ve kterých se odráží jarní nálada a pohoda. Znovu přicházející energie probouzejícího se jara nám dodává sílu k nejrůznějším změnám, které můžeme provést nejen sami na sobě, ale i v našich interiérech.

Textilie hrají hlavní roli

První, co nás napadne, je jistě změna textilií, které hlavně v ložnicích hrají jednu z hlavních rolí. Nový pohádkově krásný design s veselými barvami, aby barvy štěstí a jara vstoupily co nejdříve do našich ložnic. Někdy je to zkrátka a dobře všechno o barvách a jaro je toho důkazem. Stejně tak jako jaro v přírodě předvádí celou paletu barev květů a nejrůznějších odstínů svěží zeleně, tak i naše ložnice mohou předvést celou plejádu barev a odstínů. Například svěží zelenou v kombinaci s barvou malin, třeba právě tahle barevná kombinace vás chytne za srdce.

Květinové potisky

Ozdobte svou ložnici květinovými potisky a uměleckými díly ztvárňujícími rovněž květenu. Právě ty vaší ložnici umožní vypadat svěže a krásně. Nejsou snad právě květiny jedna z nejkrásnějších věcí, kterými se dá zdobit prakticky cokoli? V různých formách, barvách a vzorech můžete začlenit tyto květinové potisky do každého druhu textilu, který v ložnici využíváte.

Ložnici dělá postel

Pokud se vám líbí méně běžný vzhled ložnice, pak si možná oblíbíte různé kreativní návrhy čela postele, netradiční nábytek ve stylu shabby chic anebo celkové romantické ladění této místnosti. Když už mluvíme o ložnici, pak nejdůležitější věc je zde postel, což je naprosto pochopitelné. Ano, postel je nejdůležitější věc, která může dát zcela jiný vzhled celé ložnici. Nejsou to tedy jen barvy, vzory a textil, a právě na to myslete, pokud si zrovna zařizujete byt.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.org, zsazsabellagio.blogspot.com, weheartit.com, ana-rosa.tumblr.com, next.co.uk, decodzilla.com, decoholic.com, interiordesign2015.com,  homebunch.com, artsandclassy.com.

5.3.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist