Ptačí dekor teď v létě frčí – co na něj říkáte vy?

S létem je spojený pobyt venku, v přírodě anebo alespoň na zahradě. Denně máme možnost naslouchat ptačímu zpěvu a za dokonalé štěstí na dovolené považujeme, pokud ptačí zpěv je to jediné, co nás probouzí ze spánku.

117457-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Dnes si ale předvedeme, jak lze ozvláštnit interiér dekoracemi, potiskem, zkrátka motivem z ptačí říše, ať už je aplikován na zdech místnosti, polštářích, zdobí hrnečky v kuchyni na polici anebo nás vítá jako tapeta v předsíni.

Ptačí motiv nalezne své uplatnění takřka v každé místnosti bytu. Pěkně vypadá ložní povlečení s ptačími motivy. Zpestřit tímto vzorem můžete například stěny dětského pokoje v podobě samolepky na zeď, anebo celé zdi rovnou vytapetovat například tapetami v přírodním duchu se zářivě žlutou podkladovou barvou. V kuchyni nebo obývacím pokoji mohou být užitečné nástěnné hodiny, kde siluety ptáku hrají hlavní roli anebo na gauči pohodlně ulehněte na měkké polštáře, jejichž hlavním motivem je malba exotického ptáka na hedvábí.  Velice pěknou dekoraci dokáže vytvořit i sbírka ptačích budek v různobarevném provedení, která visí v předsíni. V přírodě by sice tyto budky jako hnízdní neuspěly, ale jako dekorace mohou přijít vhod.

Velká letní fotogalerie

Dokonce i v koupelně se můžete vyřádit s ptačí dekorací a nemyslíme tím jen žluté kačky houpající se na pěnových polštářcích vaší večerní koupele! V pracovně umístěte jako odpadkový koš na papíry dřevěnou dózu s ptačím motivem a na nástěnku si dejte kancelářské sponky vyzdobené siluetami malých pěvců.  V obývacím pokoji mohou před krbem postávat například volavky vyvedené z mosazného plechu a místo lustru už vidíme u stropu tři žluté ptáčci houpající se na bidýlku. Vaší kreativitě se ani v tomto směru meze nekladou. Výběr dekorací je čistě jen na vás.

A když už jsme se dnes zaměřili na ptačí design, náš výčet by nebyl úplný bez pěkných designových kousků nábytku, o kterých jsme psali v našem článku s názvem „Máte už své hnízdo?“ kde jsme představili nový nábytkový trend velmi intenzivně připomínající splétané větvičky sloužící jako hnízda, nikoli však pro ptactvo, ale pro nás, pro lidi.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: pinterest.com, apartmenttherapy.com, zcache.com, aliimg.com, culturelabel.com, handbag.com, gowallpaper.net, designtavern.com, flickrfotos.com, webecoist.momtastic.com,  decor4all.com, imghelper.com, finalarchitecture.com, etsy.com, ciiwa.com, coolretro.blogspot.com, iyume.com,  anangelatmytable.com, carpettheworld.org, stlmag.com, home-designing.com, infoteli.com, digsdigs.com, britainmarkt.com, abduzeedo.com, uniquebedroom.com, designqube.in, decodir.com, seabaughinteriors.com, oteriordesignpro.org

2.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist