Psací stoly

Psací stůl má své místo v každé rodině, ale rozhodně se nemusí jednat o jednorázovou investici. Jak rostou děti, je potřeba, aby rostly i psací stoly. Správné rozměry totiž ovlivní nejen budoucí stav páteře našich ratolestí.

Rozhodně se u stolu sedící nesmí hrbit! Samozřejmě, ke stolu patří i vhodná židle. Každý pracovní či školní stůl by měl mít dostatečnou plochu, aby se na něj vešly určené věci a daly se ještě pohodlně opřít zápěstí i lokty. Před koupí se tedy zamysleme, co všechno potřebujeme na desku umístit.

Pokud je nutné umístit šanony, počítač, lampičku a ještě další potřeby, mohou být vhodnou variantou psací stoly s integrovanými poličkami. O orientaci a umístění stolu rozhoduje kromě prostorových možností také zdroj světla, protože je důležité, aby si budoucí uživatel nestínil.

Nezapomeňme na rozdíl leváci versus praváci. U dětí se dále doporučují polohovatelné stoly a ne příliš složité, aby se daly jednoduše proměnit i jako centrum tvořivých dovedností. Na zvážení je možnost lišty na dolní hraně. Psací stoly s lištou lze více naklápět, což ocení každý malý umělec. Na druhou stranu lišta může vadit, pokud je stůl ve vodorovné poloze. Na trhu jsou i psací stoly s odnímatelnou spodní lištou, což by mohla být ideální varianta, pokud lišta po přidělání těsní.

V dnešní době jsou často volenou variantou tzv. rostoucí stoly. Výšku stolu lze nastavit v závislosti na výšce dítěte, a to běžně od 50 do 80 cm. Standardní výška pro dospělé je kolem 75 cm. Jak garantují dodavatelé, rostoucí psací stoly by měly s dítětem vydržet, ale jedná se o větší investici.

Gabriela Šedivcová
Foto: pinterest.com

31.3.2015 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist