Průmyslová revoluce ve vašem interiéru aneb něco málo o industriálním stylu

Trendy stylů je skutečně hodně, a to ať už hovoříme o stylech v módním průmyslu, anebo o těch ze světa bydlení. Zpravidla lze totiž aktuální styly lze promítnout do obou sfér. Otázkou je, zda právě industriální styl neponechat výhradně interiérovým designérům…

133340-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: archiv redakce

Možná, že by půvabné modelky rády nosily nějaké ty Campbellovy plechovky na polévku místo šatů, ale střevíčky vyrobené z kovu by je od industriální módy už jistě nadobro odradily. Na rozdíl od módních návrhářů se, díky bohu, rozhodli ti interiéroví, že od melancholie průmyslové revoluce zase tak snadno neupustí.

Pro koho je industriální styl bydlení vhodný? Pro každého, komu se líbí nápaditost, účelnost a pro ty, kteří fandí minimalismu a jemné patině. Rozhodně se v tomto stylu najde mnoho mladých mužů, avšak to neznamená, že si bydlení ala fabrika nezíská  také srdce žen.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Na první pohled by se mohlo zdát, že tento styl, který se zpravidla objevuje v luxusních loftových bytech, vznikajících v průmyslových objektech, patří výhradně do kategorie „moderna“. Při bližším pohledu však zjistíte, že jsou to právě prvky vintagerustikálního stylu, které jemně propojují romantiku dob minulých s moderní, strohou linií.

Industriálnímu stylu jednoznačně sluší  otevřenost, vestavba pater a z části odhalené stavební rysy s neskrývanými konstrukčními prvky, jako jsou ocelové nosníky, trámy a cihly.

Nábytek a zařízení, typické pro tuto trendy designovou vlnu, je rovněž inspirován architektonickými prvky průmyslových a dopravních staveb. Pakliže se majetnější industriální nadšenci rozhodnou pro výrobu zakázkového nábytku, rozhodně jim poradíme, aby výrobce zachoval původní konstrukční prvky, materiály a technologie.

Nezapomínejme, že ale zařizujeme byt, nikoliv tovární halu, proto je dobré, narušit tvrdost většiny materiálů nějakým měkkým a jemným prvkem, jako je například velká kožešinová předložka před pohovku, stylové polštáře různých velikostí anebo rovnou stylový hammak či závěsná houpací síť či polstrovaný, ratanový kokon. Tyto sedací prvky byly pro vysoké stropy a odhalené trámy industriálních bytů přímo stvořeny.

Pokud nemáte zrovna loft nebo mezonet a přesto si tento styl vaše srdce získá, lze jej určitě promítnout pomocí chladnějších barev a čistých ploch s kontrastními pestrými prvky a kovovými dekoracemi, aplikovat i do běžného interiéru.

Lucie Sýkorová

Foto: minimalisti.com, homedesign9.com, digsdigs.com, home-designing.com, vintageindustrialstyle.com, decoholic.org, eclectictrends.com, .trendir.com, digsdigs.com, happyinterior.com, kamistad.net, roomservicestore.com 

22.10.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist