Proužky v ložnici – co poradí Feng Shui?

Dekorovat interiér se dá mnoha různými způsoby a rozličnými technikami. Jednou z žádaných možností je využití konkrétních vzorů. Dnes se zaměříme na zdobení ložnice za pomoci všemožných pruhů a proužků. A co na to Feng Shui?

134056-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: archiv redakce

Proužky v ložnici

Pruhy a proužky na stěnách, nábytku nebo na textiliích jsou nestárnoucí klasikou, která velmi snadno a vtipně oživí interiér. Pro jejich užití v ložnici, kde je zapotřebí vytvořit klidnou a útulnou atmosféru pro dokonalý odpočinek, je vhodné dodržet několik zásad týkajících se jejich barevné ladění nebo konkrétního umístění.

Pohodová atmosféra a pruhy

Feng Shui nás učí, jak vnést do našich domovů vyrovnanou a pohodovou atmosféru, za pomoci různých osvědčených zásad. Ty samozřejmě existují také pro použití konkrétních vzorů v jednotlivých částech interiéru. Zaměříme-li se tedy přímo na pruhy v ložnici, pak Feng Shui doporučuje kombinovat šedé a bílé pruhy pro vytvoření harmonické nálady. Vhodná je také pastelově modrá či zelená barva doplněná o bílou, které společně vytváří příjemnou a svůdnou atmosféru.

Kam s pruhy v ložnici?

Pro oživení ponurého interiéru ložnice jsou pruhy jako dělané. Pokud s jejich užíváním ovšem dosud nemáte mnoho zkušeností a trošku se obáváte náhlé a rozsáhlé změny, pak vsaďte na světlejší barevné tóny béžové či šedé barvy a zaměřte se pouze na méně rozsáhlé zásahy. Jednoduše – než se pustíte do kompletního tapetování ložnice, vyzkoušejte si proužkyna povlečení, polštářcích, záclonách nebo kusovém koberci.

Feng Shui radí kombinování s dřevem

Světle modré, šedé nebo hnědé pruhy v ložnici vypadají velmi elegantně. Doplníte-li je ovšem ještě o příjemné květinové vzory na doplňcích, jejich vizuální efekt se ještě zvýší. Harmonii a rovnováhu pak v ložnici vyladíte i za pomoci dřevěného nábytku, obzvláště vhodné je dřevo borovicové.

Čarujte s pruhy

Správně užité pruhy v ložnici mohou vytvořit osvěžující i velmi uklidňující atmosféru, jelikož znázorňují kreativitu, schopnost myšlení a zároveň do interiéru přinášejí vyváženost, štěstí a stabilitu. Podle Feng Shui navíc černé, šedé a bílé pruhy v ložnici zdokonalují a upevňují vztahy. S využitím pruhů můžete také čarovat s prostorem – svislé pruhy jej opticky zvětší a vodorovné proužky pomohou malý prostor rozšířit.

Klára Beščecová
Foto: Lifebeginsatthirtyright.blogspot.com, Yourdecoratinghotline.com, Dreamfuninterior.com, Design-decor-staging.com, Bedroomduvetspot.com, Dec0r.org, Apartmenttherapy.com, Wendymakebelieve.blogspot.com, ldzr.com, homeinspirationdesign.com, moderneurodesign.com, flairfordesign.blogspot.com, amazinginteriordesign.com, mykindofmakeover.blogspot.com, pemamericaoutlet.com, blog.westelm.com, lifeofarealochousewife.blogspot.com, ikeafamilylive.com, squidoo.com, country-days.co.uk

30.6.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist