Proměny obývacího pokoje – foto před a po

K proměně nebo úpravě pokoje se většinou odhodláváme velmi dlouho. Vymlouváme se na spousty práce, málo peněz nebo marně hledáme inspiraci. Mít tak Arabelin kouzelný prsten, šlo by nám to jistě lépe a rychleji. S obývacím pokojem je to ještě o to těžší, protože by se měl jako společenská místnost zavděčit všem v rodině.

109849-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Obývací pokoj má jednu velkou výhodu a nevýhodu. V obou případech je to velikost prostoru. Zpravidla totiž bývá největší místností bytu, což může být slibné, na druhé straně ale tzv. vytrhne trn z paty – v podobě místa na ukládání všeho, co se jinam nevešlo. Během času se z obýváku stává nedobrovolné skladiště, kde je každý kout zaplněn krabičkou (alespoň ozdobnou), pytlíčkem, stohem časopisů nebo další vázičkou – oblíbeným vánočním dárkem kolegů z práce. Když se pak odhodláte se zařízením obýváku něco udělat, často si to při představě přemísťování množství zbytečností zase rozmyslíte.

Pokud jste se však už rozhodli a nic vás neodradí, pak vám gratulujeme a přinášíme inspirace z povedených proměn obývacích pokojů.

Obývací pokoj číslo 1

Bílé zdi, které zoufale prosí o nátěr, příliš tmavá podlaha a bílá sedačka, která splývá se zdí. Obývací pokoj, který ničím nepřipomíná domáckou atmosféru a nevábí k odpočinku. Jak se tedy majitelům pokoj povedlo proměnit?

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Zdi jsou oblečeny do barvy světlé kávy s bílým orámováním. Koberec je v o něco tmavším odstínu a ladí se sedačkou, která vypadá velmi pohodlně. Zajímavé jsou plastické desky na čelní stěně, které opticky podtrhnou místnost. Jako výrazný prvek je zde použito tmavé dřevo, která rámuje sedačku a stolky. Zajímavou dekorací je klavír, který v domácnosti, kde se upřednostňuje jiný hudební nástroj nebo sport, může nahradit plazmová nebo LCD televize na tmavém, nízkém stojanu či krb.

Obývací pokoj číslo 2

Sami vidíte, že je to typický obývák pronájmu ve starém bytě. Pro oživení dekoru slouží umělá palma v rohu a žluté polštářky na sedačce neidentifikovatelné barvy doplňují dva opravdu zajímavé obrázky na stěně. Brr.

Druhý obrázek však dokazuje, že i toto místo může vypadat trendy a nápaditě. Velká zrcadla na stěnách opticky zvětšila prostor tak, že to na první pohled  vypadá, jako by pokoj skýtal průchod do dalšího. Než si na zeď dát nic neříkající obrázky, barevné desky jsou zajímavou volbou. Můžete z nich složit ornamenty, nebo podle nálady kombinaci barev upravovat.

Chcete se pochlubit s vaší proměnou? Pošlete nám fotografie před a po proměně na redakce(zavináč)living.cz.

Sabrina Harisová
Foto: decoratingden.com, interiormakeover.blog.com

2.2.2011 12:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist