Proměna velké malé garsonky

Majitelé této brněnské garsonky měli předem ušetřené jedno velké dilema. Nemuseli se trápit výběrem vhodného obrazu, protože to za ně vyřešili už projektanti domu. Umístili sem totiž velké okno, které zachycuje stále se měnící exteriér. A jak dopadly úpravy v interiéru, se dozvíte v tomto článku.

6h5ibjn-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: Čeněk Vitovský

Manželský pár hledal místo k životu. Toužili po klidu a zároveň chtěli zůstat ve styku s pulsujícím rytmem města. Nakonec je zaujal byt o rozloze pouhých 39 metrů čtverečních a to hlavně díky úchvatnému výhledu z okna. Byt jim ale nevyhovoval po mnoha dalších stránkách a tak jeho úpravy svěřili do rukou interiérové designérky Hedviky Novotné ze studia Novodesign. A přestože splnění tohoto úkolu nebylo na relativně malém prostoru vůbec snadné, povedlo se jí to na jedničku.

Dům, v němž se nachází tato garsonka, rozhodně není žádná historická budova. Avšak přestože byl zkolaudován v roce 2006, ani první majitel nebyl zřejmě s uspořádáním bytu příliš spokojený a provedl zde drobné úpravy. Když se sem však rozhodl nastěhovat manželský pár, bylo nad slunce jasné, že je třeba provést zásadnější rekonstrukci a vytvořit zde komfortní a zároveň funkční bydlení pro dvě osoby.

Dva pracovní kouty v minibytě?

Majitelé ve svých požadavcích rozhodně nebyli nenároční. Nejenže potřebovali prostor na kuchyň, obývák a ložnici, ale navíc trvali na dvou pracovních koutech. Naštěstí mohla designérka zrušit komoru uvnitř bytu, protože manželům postačí na ukládání věcí ta, která je umístěná na patře. A tak vzniklo místo pro malou kuchyň.

Svůj pracovní kout má díky tomu jak majitel, tak i jeho žena. Jeden z nich se může uchýlit za panelový závěs v pracovním prostoru, druhý má pracovnu schovanou ve vysoké skříni se zalamovacími dvířky a vyjíždějícím stolkem na notebook.

Jak vykouzlit šatnu

Přestože se to může zdát neuvěřitelné, designérka vykouzlila v tomto malém bytě i šatnu. „Koupelna měla sedm metrů, což je v malých bytech naprosto zbytečné. Zmenšili jsme ji téměř o 2 metry. I nyní působí velkým dojmem a navíc vznikl prostor pro pračku a malou šatnu. Jedná se o relativní drobnost, ale právě v ní spatřují majitelé velkou devizu. Hosté si už u nich mohou pohodlně odložit a nemusí zimní bundy dávat na postel, jak bylo dříve zvykem,“ upřesňuje Hedvika Novotná.

Krb pro domácí teplo

Majitelé oceňují na tomto bytě především nádherný výhled z okna a považují ho za ten nejoriginálnější prvek, který tady lze najít. A zdá se, že si ho dokážou i náležitě vychutnat. „Manželka si někdy svůj notebook vezme i na barový stůl a pracuje z kuchyně, aby si výhled užila. A dokonce má i sbírku fotografií, které zachycují jeho proměnlivost. I kdyby byla celá garsonka prázdná, okno a obrazy, které nabízí, tvoří krásný solitér,“ dodává majitel.

Přesto k této romantické atmosféře přispívá ještě jedna „maličkost“: krb na biolíh. A důkazem toho, že neslouží jen jako obyčejná dekorace, je skutečnost, že dokáže zvýšit teplotu v místnosti až o 3 stupně.

1.3.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist