Proměna pěkné ložnice na dokonalou

Často podceňovaná a přitom nejdůležitější místnost v bytě, kde trávíme nejvíce času, je ložnice. Paní Hedvika by tu svoji ráda změnila. Je sice pořád atraktivní a majitelka je s ní spokojená, ale má své nedostatky.

418236100081002_25-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Česká televize

Oba manželé pracují v nemocnici a po nočních směnách se potřebují dospat. Jejich ložnice je ale orientovaná na jih a do ulice, takže ráno je tahá z postele sluníčko a hluk z ulice. Kvalitní zastínění a odhlučnění je hlavním úkolem designérky Mirky Došlé, která se projektu ujala v rámci pořadu České televize Bydlet jako…

Paní Hedvika je vášnivá čtenářka a ložnice slouží i jako útočiště pro knihy. A ty budou potřebovat bydlet i po proměně, tentokrát ale v uzavřených policích, kde se na ně nebude prášit. Ostatní úložné prostory není třeba řešit, protože byt má šatnu. Barevnost nechává Hedvika plně na designérce, jak říká, je barvoslepá. Důležité je zachovat nápis Two is more that one, který má pro majitele ložnice zvláštní význam. Starou postel by měla nahradit nová, vysoká, s opravdu kvalitní matrací. Cena proměny by neměla přesáhnout 130 tisíc.

Mirka Došlá zvolila výrazné, ale tlumené barvy, které navozují příjemné uklidňující prostředí. Jednu stěnu pokryje tapeta s dekorem trav v odstínech zlaté a béžové, které vnesou do pokoje přírodní motiv. Zastínění je řešené nepropustnými závěsy od podlahy ke stropu. K nepropustnosti světla přispějí zakřivené garnýže směrem ke zdi, které dokonale odcloní každý sluneční paprsek.

Dominantou ložnice se stal drátěný lustr, který vnese do pokoje lehce industriální styl a při rozsvícení vrhá dramatické stíny. Osvětlení doplní kloubové lampičky umístěné na zeď, aby nezabíraly místo na nočních stolcích, které mají zesílenou konstrukci a z části nahradí současnou knihovnu. Další úložné prostory jsou ukryté ve spodní části postele a dřevěné komodě.

Křeslo s podnožkou doplňuje lampa a bude sloužit jako čtecí koutek. Vysokou postel doplní ručně čalouněné čelo, které vypadá velmi efektně, ale na výrobu je celkem snadné a při troše trpělivosti si zvládnete podobné vyrobit sami.

Útulnost pokoji dodají textilie a kožešiny, koberce, plédy, přehozy a hora barevných polštářů. Designérka doporučuje nepodceňovat výběr povlečení protože, i když je přes den schované pod přehozem, pocit sladění celého prostoru zlepší dokonalý pocit kvalitního spánku.

Pořad Bydlet jako… vysílá Česká televize v sobotu v podvečer.

17.9.2018 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist