Proměna koupelny s pomocí kamarádů vyšla jen na 45 tisíc

Tři kamarádky bydlí v pronajatém bytě secesního domu v centru Olomouce. Společně se složily na renovaci koupelny, která opravdu neplní nároky tří mladých výtvarnic. Podívejte se, jak může dopadnout proměna koupelny s velmi omezeným rozpočtem, když ruce k dílu přiloží několik šikovných kamarádů.

417236100081015_01-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Česká televize

I když byt obývají tři kamarádky, na pořad České televize Bydlet jako… se obrátily jen dvě – Jana a Eliška, třetí se před kamerou příliš stydí. Děvčata se zabývají designem, společně provozují studentský klub. Když ale přijdou domů, rády by relaxovaly v hezké koupelně.

Protože mají byt jen v pronájmu, rozhodly se dát dohromady 45 tisíc, což dle designérky Soni Malinové bude stačit, pokud opravdu veškeré řemeslné práce provedou kamarádi zdarma. Navíc si dívky přejí zachovat původní litinovou vanu, která je velmi hluboká a pohodlná. Nová koupena by měla být bílá, povoleny jsou dřevěné doplňky.

Koupelna s duší

I když je koupelna malá, byla z ní designérka nadšená, protože si zachovala starý ráz, na dveřích jsou původní dřevěné obložky a oknem přichází hodně denního světla. Bílou barvu považuje za dobrou volbu nejen vzhledem k malému prostoru, ale také kvůli její neutrálnosti, což je pro nájemní byt důležité.

Zašlou vanu se povedlo vybělit ekologickým čistidlem, nerovnosti kolem odtoku zakryla speciální pasta. Nově dostane i funkci sprchového koutu, nad vanu je umístěna sprchová hlavice a cákání zamezí sprchový závěs. Police na odkládání koupelnových nezbytností nahradí uzavíratelná skříňka, kterou Soňa repasovala ze staré prosklené skříňky.

Obklady z pařížského metra

Nové ale budou obklady a umyvadlo. Obklady jsou zvoleny stylové, lesklé a čistě bílé, jaké se dříve používaly v pařížském metru, ale postupně pronikly do domácností. Na zem přijde bílá dlažba ve tvaru hexagonů a stejný vzor se bude opakovat i na obkladu vany, ale jako drobná mozaika, s níž se lépe obloží oblé hrany.

Šikovná Soňa vyrobila originální zrcadlo z kulatého podnosu z přírodního dřeva. V prostoru se stane dominantou, neboť bude vsazeno do zeleného věnce vyrobeného z eukalyptu. Když se věnec omrzí, mohou ho dívky vyměnit za jiný. Bílou ještě ozvláštní koupelnový závěs s dekorem listů stejně jako na koších na prádlo. Šmrnc pak dodaly zajímavé doplňky.

Když se podíváte na novou podobu koupelny, nebude se vám chtít uvěřit, že rozpočet 45 tisíc byl dodržen.

Bydlet jako… vysílá ČT1 každý pátek v podvečer.

11.12.2017 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist