Proměna koupelny, kterou zmáknete i vy!

Toužíte po novém vzhledu vaší koupelny a máte jen opravdu omezené finanční prostředky? Nezoufejte! Máme pro vás pár triků na proměnu koupelny, kterou zvládnete i vy!

110440-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Nejspíš uvažujete o tom, že je nutné celou koupelnu vysekat a začít znovu, abyste docílili nového svěžího vzhledu prostor, kde denně trávíte čas. Při pomyšlení na to, kolik vás rekonstrukce bude stát, se vám protáčejí panenky. Zkuste to ale po našem a třeba na velké bourání ani nedojde.

1. Doplňky a zase doplňky
Možná si myslíte, že doplňky jako nádobky na tekuté mýdlo a šampóny nejsou důležité, ale právě sjednocenost  těchto doplňků udává styl koupelny. Obaly některých kosmetických prostředků lze vystavit, ale napůl vymačkané a tím zdeformované nádobky vaši koupelně příliš nepomohou. Nejlépe se vyjímají a nejvíce sluší většině koupelen nerezové a skleněné nádobky. Můžete do nich nalít i to nejlevnější  tekuté mýdlo a rázem se promění na luxusní hotelové. Stejný zázrak vykouzlíte, když sladíte osušky a ručníky. Ještě stále je běžné, že v koupelnách visí různobarevné  seprané ručníky s nápisy. Pokud vše vyladíte do jedné barvy, která by měla být výrazná – je-li koupelna světlá, jste zase o krok blíže. Nevíte-li si rady s barvou ručníků, vsaďte na sněhově bílou. Ručníky můžete srolovat a ozdobně vložit do proutěného koše nebo na poličku. Nic tím nezkazíte. V 60 procentech domácností naleznete sprchové závěsy. Mají svoje výhody i nešvary. Do závěsu se ale vyplatí investovat. Pak déle vydrží, nedrží se na něm plíseň a vaši hosté si ihned všimnou změny. Málokdo však postřehne,  že máte speciální drahou tyč.

koupelna3.jpg

Zdroj: archiv redakce

2. Zrcadlo, zrcadlo
Zrcadlo je jedním z nejvíce používaných doplňků, jeho výběr je tedy velmi důležitý. Zrcadlo v koupelně by mělo být tak velké, abyste  se v něm viděli  přibližně do pasu. Nezapomeňte, že odráží světlo a tím prosvěcuje místnost. Pokud vám obdélníkový nebo čtvercový tvar přijde nudný, zkuste ovál nebo kruh. V uměleckých potřebách si můžete koupit malé zrcadlové čtverečky a na okraj vašeho koupelnového zrcadla si tak vytvořit originální zrcadlovou mozaiku.


Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

 

3. Umyvadlová baterie
Aby koupelna zářila jako nová, měly by i baterie zářit stejnou novotou. Pokud už vodní kámen udělal své, kupte novou jak k umyvadlu tak i k vaně.  Koupelna dostane moderní šmrnc. Můžete si vybrat z velkého množství v mnoha dostupných cenových variacích, odborníci sice tvrdí, že ty italské jsou opravdu elegantní, ale podobnou parádu uděláte i s českou baterií.

 4. Koberečky
Koberečky mohou koupelnu vylepšit nebo vaše snahy totálně zabít. Barvu tedy vybírejte velmi opatrně. Dbejte na to, že se v koupelně myjete, holíte, zastřihujete, omýváte špinavé boty a tašky, dětem smýváte barvičky z tváří – ať chcete nebo ne, něco z toho ulpí na dlaždicích nebo na koberečcích. Toužíte- li po chlupatých a světlých, proč ne, jen si jich kupte více, abyste je mohli častěji měnit a prát.

5. Samolepky
Že samolepky do koupelny nepatří? V této době už ano! Kupte si samolepky určené do koupelen a sprch a vytvořte si zajímavé ornamenty na stávajících dlaždičkách. Mohou být jen jemné nebo naopak velmi výrazné. Těch ale volte méně. Uvidíte, že koupelna dostane jiný ráz.

Pokud zkusíte naše tipy, určitě se vám vaše koupelna začne znovu líbit a peníze připravené na její renovaci můžete použít třeba na dovolenou.

Sabrina Harisová
Foto: overstock.com, myhomeideas.com, coated.com, cuteable.com, shelterpop.com

12.1.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist