Profesionální hospodyně je dostupná a stále běžnější služba

Zaplatit si tzv. paní na úklid není v současné době problém, není to služba určena pouze úzké skupině s vyššími a vysokými příjmy. Profesionální hospodyni nabízí celá řada agentur a cena jedné hodiny úklidu domácnosti se pohybuje v cenách od 110 Kč. Pracovnice jsou pojištěné proti způsobení případné škody a podmínkou pro vykonávání práce je trestní bezúhonnost.

110925-1100x618.jpg Celá galerie 2 Zdroj: archiv redakce

Úklid domácnosti byl a stále je vnímán jako tzv. ženská práce. Ženská práce je pak také základní starost o případné děti, stejně tak praní, žehlení, nákup a tedy jaké si hospodářské zabezpečení chodu domácnosti. Pokud je žena ještě sama aktivní v nějaké profesy jako zaměstnanec či osoba samostatně výdělečně činná, může tyto své ženské domácí práce vnímat jako druhý pracovní poměr. Není li domácnost závislá na příjmech ve výši základního minima, existuje li tedy v měsíčním rozpočtu postrádatelných cca 2 000 Kč, pak se rozhodně vyplatí ulevit si v povinnostech spojených s péčí o domácnost a ušetřený čas i energii pak využít v rámci zintenzivnění rodinného nebo partnerského či osobního života.

Jedna hodina práce profesionální hospodyně se ohybuje cca od 110 Kč, se žehlením pak cca od130 Kč. Bude li se např. své práci věnovat 4 hodiny týdně, pak celková částka zůstane v okolí hranice dvou tisíc korun a lze jí vnímat jako investici do klidu a příjemně uklizeného domova, jehož obyvatelé se tak mohou věnovat příjemnějším aktivitám, než je úklid.

Časté problémy a otázky

Nejčastějším problémem je nedůvěra k osobě hospodyně, která se bez dozoru pohybuje v bytě klienta a může mnohé ukrást nebo rozbít. Proti způsobené škodě jsou však pracovnice najímané pomocí agentury pojištěné, rozdíl bývá jen ve výši pojistného plnění a na to je dobré se předem informovat. Profesionální hospodyně bývají přijímány pod podmínkou čistého trestního rejstříku a má li klient fatální nedůvěru, může si domů nainstalovat web kameru, která stojí cca 300 Kč a získá nejen případný záznam pohybu hospodyně, ale i možnost jí kdykoliv sledovat třeba z opačného konce světa pomocí internetu. Takové jednání ale zavání lehkou paranoiou. Rozhodně je lepší vybrat si prověřenou agenturu a nenechávat cennosti (zlato, šperky atp.) volně položené. Eliminují se tím případné problémy.

 

Ceny

Jedna ze známých agentur Atak má svůj ceník služeb zde http://www.atakuklid.cz/cenik-uklidove-prace.html, jiná INClean, jenž je poněkud dražší, si své služby cení takto http://www.inclean.cz/cenik.php#r4, agentura Delfina vypadá takto http://www.delfina.cz/ a je jich na českém internetu skutečně hodně, např. v „Rejstříku firem“ jich je celá řada. http://www.rejstrikfirem.cz/search.php?cat=71169&listType=company.

Jaroslav Zákolanský
Foto agentura
2.2.2007 12:00
Více o tématu: současnéšperkyúklidzlato

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist