Proč zůstat na dlažbě?

Volbou materiálů to při návrhu a zařizování nového bytu, domu, či rekonstrukci obvykle začíná. Zvolte si takové, které se vám nejenom líbí, ale do budoucna splní představy o kvalitním moderním bydlení.

faro_rako-6-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: RAKO

Důležité je, dobře a rychle se rozhodnout. Když vybíráte od podlahy, jsou kupříkladu ve hře přírodní, tradiční i zcela nové podlahové krytiny. Univerzální a nenáročná keramická dlažba vám zkrátí a usnadní stresující váhání, její přednosti oceníte totiž doma i v exteriéru. Můžete ji použít v každé místnosti a nejenom na podlaze. Je maximálně odolná, trvanlivá a v průměru ji pořídíte za dostupnou cenu (499 Kč/m2).

Buďte v klidu

Počítejte s tím, že ušlechtilé přírodní materiály jako například dřevo, nebo naopak ty umělé (PVC, vinyl, laminát…) jsou víc náročné a někdy po vlivem působení prostředí i v nežádoucím pohybu. Musíte je udržovat a hýčkat, vadí jim větší množství rozlité vody, můžou nabobtnat, či sesychat, nelíbí se jim styk s chemikáliemi, UV zářením, případně drobné domácí nehody.

Podlahy z měkčích krytin se také snáz poškodí. Lamináty jsou zase nosičem elektrického náboje, takže vám občas uštědří „ránu“, PVC a vinyl reagují na zahřátí změnou tvaru. Keramické dlaždice se oproti tomu nehnou. Teplo snášejí výborně, vedou ho a jsou ideální krytinou nad podlahové topení. Jsou vhodné i pro alergiky, trápit se nemusíte ani s údržbou, na běžnou dlažbu postačí voda, hadr a saponát.

Proč mít doma obklady a dlažby?

kuchyň – keramika se uplatní na podlaze, obložit můžete i stěnu nad pracovní deskou, pohrát si můžete s kombinací velkého formátu a mozaiky, výhodou jsou chemická nezávadnost, odolnost, údržba

obývák – „žhavé“ okolí krbu zvládá keramika nejlíp, v rodinném domě se nabízí bezbariérové a optické propojení interiéru s venkovní terasou, při vstupu ze zahrady se nemusíte bát každého škrábnutí na podlaze

koupelna, wellness – místo pro keramiku jako stvořené, nevadí ji voda, vlhko, pára a střídání teplot, kalibrované výrobky umožňují pokládku s minimální tloušťkou spáry, není tu prostor pro plísně

chodba, vedlejší místnosti – oproti ostatním materiálům jednoznačně vede v odolnosti, tvrdosti a snadné údržbě

exteriér – exotické dřevo okolo bazénu, či na terase je fajn, ale po čase ztrácí vlivem povětrnosti na atraktivitě a nepěkně šedne, keramický obklad zůstává beze změny!

Neustále v módě! Nosí se pořád…

Keramické dlaždice jsou odrazem aktuální módy, barev, dekoru, životního stylu. Technologie, které dnes ovládly laser i digitální zpracování pomáhají vytvářet kolekce podle posledních trendů.

Keramice to sluší v jednoduchém, ale i luxusním interiéru, použijete ji stejně ve stylové chalupě jako v moderním bytě.

Jestliže se vám líbí dlažba a chcete ji na stěnu, není to vůbec problém. Výrobky jsou vhodné pro obojí použití. Jednotlivé povrchy a formáty spolu nesoutěží, naopak se doplňují a vybízejí k mnoha kombinacím.

Jak předejít zašlým spárám?

Jedinou možností jak zajistit spáry v původní barvě je jejich pravidelné čištění. „V portfoliu máme speciální čistící prostředek na keramické obklady a dlažby, pomocí kterého se dá zajistit také čištění spár. Jedná se o přípravek CL 803 “ radí Tomáš Lindauer, odborník na produkty stavební chemie RAKO SYSTEM. Pokud chcete v koupelně lesk jako blesk, použijte speciální CL 804! Více informací na www.rako.cz.

Komerční  prezentace

22.4.2017 1:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist