Proč vařit doma, když je venku krásně? Aneb inspirace americkým stylem

Jistě to znáte! O víkendu je venku krásně, skoro zasněně se díváte do zahrady, ale přitom stojíte doma v kuchyni a připravujete oběd. Proč musím být doma, když je venku tak hezky? Nemusíte jako vždy sklopit hlavu a pokračovat ve vaření. Vařit se dá přece i venku! Co takhle připravovat oběd či večeři a přitom poslouchat zpět ptáků a pozorovat všechen ten svébytný život přírody kolem? Jde to – můžete mít kuchyň přímo na zahradě!

120694-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Kuchyň, která vydrží desetiletí
Venkovní kuchyně jsou u nás prozatím ještě raritou, ale jejich obliba prudce stoupá. Venkovní kuchyň nemusí být jen místem, kde si můžete připravovat jídlo, když je hezké počasí. Zahradní kuchyň se může stát středobodem vaší zahrady i oblíbeným místem setkávání celé rodiny nebo zahradních slavností s přáteli. Zahradní kuchyň je plnohodnotným zázemím, v němž nebudete muset své kulinářské umění nijak omezovat. Díky využívaným materiálům vydrží vaše kuchyň plně funkční a krásná desítky let. Nejčastěji využívanými materiály je kvalitní žula v různých barevných odstínech, břidlice či barevné omítky, které vám pomohou sladit venkovní kuchyň s fasádou vašeho domu.

Kuchyň postavená v zahradě do hodiny?
Ano, nemusíte si dělat starosti s tím, že stavba zahradní kuchyně ve skutečnosti zcela zničí vaši zahradu. To by přece nedávalo žádný smysl! Společnost Venkovní kuchyně nabízí dílenské zpracování kuchyní. Kuchyň vámi přímo navržená nebo vybraná z široké katalogové nabídky bude zcela připravená, zkontrolovaná a ošetřená. V den realizace „stavby“ kuchyně ve vaší zahradě se jen opět složí na předem vybrané a připravené místo. Samotná stavba vaší venkovní kuchyně v zahradě tak nezabere více než hodinu vašeho času. Díky dílenskému zpracování se tak vše obejde bez zbytečného nepořádku či narušení vašich zelených prostor.

Třeba v americkém stylu!
Brand Venkovní kuchyně pochází ze Spojených států amerických a využívá tak unikátní know-how ve výstavbě venkovních kuchyní, které je v USA již dlouho prověřené. Zahradní kuchyně jsou místem, kde Američané tráví velkou část volného času, a tak dobře vědí, že je třeba si dát na kuchyni záležet. Příjemné letní večery ve společnosti přátel, vřelá atmosféra zahradní kuchyně i výborné jídlo, jehož obliba všechny spojuje. Zkuste na chvíli zapomenout na starosti a proměňte volné chvíle v nezapomenutelné zážitky!

Nejoblíbenější umístění venkovní kuchyně u českých staveb

(1) V blízkosti domu
Ideální pro terasu nebo klidný trakt zahrady. Venkovní kuchyně přiléhá přímo ke stěně stavby – díky tomu je možné bezproblémově napojit sítě včetně plynu a zajistit odpady. Jednoduše funguje také propojení s dalšími kuchyňskými prvky, například udírnou anebo venkovním krbem. Výhodou je také dostupnost zázemí běžné domácí kuchyně (lednice, myčka, nádobí), která se často nachází v bezprostřední blízkosti.

(2) Plenérová kuchyně
Umístěna na zpevněnou plochu přímo v centru nejhezčího zákoutí zahrady. Stává se centrem relaxace jednotlivců i setkávání s přáteli a hlavním venkovním společenským místem. V případě vhodné dispozice může nabídnout také stand-up bar. Drink na čerstvém vzduchu například u vodního prvku bude patřit k zážitkům, které budete vyhledávat znovu a znovu.

(3) Altánová kuchyně
Skryta pod dřevěným přístřeškem nabízí klidné zákoutí pro komorní odpočinek i zábavu. Pokud patříte spíše mezi ty, kteří rádi tráví čas ve skrytu nejrůznějších zákoutí a skrýší, je pro vás altánová varianta to pravé. Výhodou je možnost umístit altán k okraji pozemku, aniž by došlo ke ztrátě soukromí. Přístřešek umožňuje využívat kuchyni také v případě nepohody.

Text a foto: venkovnikuchyne.cz

26.6.2013 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist