Proč rohovou vanu?

Bydlení, nejste-li milionáři s neomezeným rozpočtem, je ve své podstatě hra s čísly. Je to taková velká matematická úloha z níž zaplesá srdce každé učitelky matematiky a geometrie.

123502-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Je to skutečně tak. Vlastně při zařizování stále jen počítáme – centimetry, obvody, obsahy a v neposlední řadě také koruny. V každém z interiérů je velmi důležité, aby vše dokonale sedělo a navazovalo, ale přece jen v koupelně jde o těsnění a také o tísnění.

Právě proto, že české koupelny nebývají příliš velké a v mnoha ohledech by Američanům nestačily ani jako šatna, snažíme se při jejich zařizování uspořit každý milimetr. Velkým trumfem jsou pak pro naše koupelny právě rohové vany, které dovedou svým tvarem zaplnit jinak těžko využitelné rohy a navíc propůjčí každé koupelně velmi elegantní a atraktivní vzhled.

Rohové vany zde však nebyly již od počátku věků zařizování interiérů. První se na světlo světa vyklubaly klasické, volně stojící smaltované vany. Až později, s příchodem zaslíbeného akrylátu se vylouply i vany rohové. Důvod je prostý – je jím obtížnost tvárnosti samotného materiálu. Zatímco akrylát můžete velmi snadno vytvarovat takřka do jakéhokoliv tvaru, smalt se ohýbá jen velmi těžko.

Kromě toho, že rohové vany krásně zaplní roh každé koupelny ať už je ostrý, tupý anebo oválný, najdeme na našem trhu širokou škálu designů těchto úžasných van. Některé jsou hranaté, jiné kulaté, někdy se setkáváme s rohovými, hydromasážními vanami a jindy zase hrají elegantní, jednoduchou linií.

Mezi další výhody patří jednoduchá montáž, vysoká kvalita, lesklost povrchu a velmi snadná údržba. K velkým přednostem rohových van patří vysoká míra pohodlí a komfortu pro psychicky i fyzicky unavené tělo  – když k těmto vlastnostem přičteme ještě dlouhou životnost na kterou se moderní výrobci van nezdráhají garantovat i několikaletou záruku, pak máme jasné argumenty k tomu, proč si rohovou vanu pořídit.

Lucie Sýkorová

Foto: Freshome.com

23.4.2014 1:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist