Proč jsou vinylové desky ideální krytinou pro podlahové vytápění?

Podlahové topení se v dnešní době těší stále větší oblibě a není divu. Má řadu výhod a jeho instalace není nijak složitá. Nicméně pokud zvažujete, že byste si jej do svého domova nainstalovali, měli byste vědět, jaký materiál na něj položit.

arbiton.com-na-living.cz_-1100x618.jpg Zdroj: Jakub Janíček, Pexels.com

Proč se rozhodnout pro podlahové vytápění

Hlavní a tou největší výhodou podlahového topení je efektivita vyzařování tepla. V tom má výrazně navrch oproti radiátorům, u kterých teplo sálá pouze z jednoho či dvou míst pro celou místnost. V důsledku efektivnějšího vyzařování navíc stačí mnohem nižší teplota vody v topení.

Tím se z podlahového topení stává ideální řešení v kombinaci s alternativními zdroji tepla, jako je tepelné čerpadlo. To totiž nedokáže v zimních měsících ohřát vodu tolik, aby mohla efektivně zahřívat místnost skrze radiátory. S podlahovým topením to však není žádný problém.

S tím souvisí i další výhoda, a sice ta, že s podlahovým topením můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně. Díky rovnoměrnému vyzařování tepla totiž stačí místnost vytopit na teplotu nižší až o dva stupně Celsia, než je tomu u radiátorů, abyste docílili stejného komfortu.

Podlahové topení uleví nejen vaší peněžence, ale i alergikům. Vzduch totiž díky rozsáhlému zdroji tepla tolik necirkuluje, a ve vzduchu se tak víří méně prachových a pylových částic.

Máte-li menší místnosti, podlahové topení určitě uleví i vašemu interiéru. Už vám nebudou zabírat místo nevzhledné radiátory. Budete tak mít u oken více prostoru třeba na pracovní stůl nebo křeslo.

Vodní topení nebo elektrické topné rohože?

Existuje několik druhů podlahového topení. Prvním z nich je rozšířenější vodní varianta, která stejně jako klasické radiátory funguje na principu cirkulace teplé vody. Toto řešení má však výhodu i pro teplé měsíce – můžete do trubic pustit studenou vodu, a tak podlahu ochladit.

Druhou variantou jsou elektrické topné rohože. Tento typ se využívá především jako podpůrné vytápění pod dlaždice třeba v koupelně. Takto lze využít i topné fólie, které se pokládají hned pod podlahovou krytinu. Tato řešení však nenabízí takovou efektivitu jako vodní topení.

Krytina, která nejefektivněji vede teplo

Donedávna se podlahové topení pokládalo především pod dlaždice. Dnes už ale můžete využít i moderní vinylové podlahy. Vinylové podlahy Arbiton s minerálním jádrem totiž nabízí nejlepší vodivost tepla, a tak i nejvyšší efektivitu a úspornost vytápění.

Nebojte se využít vinylové podlahy do kuchyně či koupelny. Vinylové desky nabízejí vysokou odolnost vůči vlhkosti i nárazu, a tak je lze v klidu využít i do těchto namáhaných prostor. Nemusíte tak mít po celém bytě dlaždice v případě, že chcete podlahové vytápění. S vinylovou podlahou budete mít topení ještě efektivnější. Navíc dodá vašemu interiéru moderní a nadčasový vzhled.

6.5.2022 12:26 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist