Připravte se na nocležníky aneb Kam uložit hosty?

Prázdniny – to je především pohyb. Rodiny se přesouvají, přeskupují a také navštěvují. Každou chvíli někde přespáváme a v duchu se modlíme, aby už měl strýček, který je jinak tak hodný, ke spaní pro nás něco jiného než to letité proleželé kanape.

paris_b_rozlozena-1_jech-1100x618.jpg Zdroj: Jech

Postel zabírá dost místa a ve standardně velkém bytě asi moc pohodlných postelí navíc neumístíme. Ale řešit se dá všechno. A lepší než gauč, který sténá, vrže a tlačí nebohému hostu pod lopatku zrezivělé péro, je dobrá matrace na zemi. Děti navíc milují nafukovačky, protože se na nich mohou beztrestně povalovat a dovádět i přes den.

05-molteni.jpg

Zdroj: archiv redakce

Rozkládací křeslo na jednu noc

Není to spaní, které byste měli nabízet na pobyt, jedna noc stačí. Problém je vždy, když je místo k přespání úzké a dělené. Pokud navíc není nové čili jsou polštáře z křesla míň pružné a rovné, chystáte Záhořovo lože. Je to vlastně totéž, co platí o starých gaučích. Nedivte se příliš, když nabídnete něco dávno „vyběhnutého“, a návštěva najednou s podivnými výmluvami svoje volno zkrátí a odjede dřív, než se dohodlo. Záda si nikdo dlouho ničit nevydrží.

Kam s matrací? V pevném igelitovém obalu pod naši postel? Do komory ke stropu, je-li jaká? Šikovný kutil na ni může udělat hodně mělkou skříň – raději v tloušťce pro dvě. Umístíme je dovnitř pěkně nastojato někde v předsíni a na dveřích, které vše zakrývají, mohou být police na čepice, kabelky, šály, klíče apod., aby byl prostor využitý.

Jiné rozkládačky

Moderní rozkládací sedací soupravy už nikoho dělenými polštáři nemučí, většinou vytáhneme hladkou plochu, na místě sezení bývá matrace přehnutá, současné materiály jsou dost pevné a pružné zároveň, aby se po rozložení pěkně srovnaly. Vyplatí se navrch ještě položit kryt na matrace, který vše vyrovná, nebo aspoň rozložit deku.

Dělají se také dobře čalouněné matrace různě složené pomocí úchytů, pásů apod., přes den jsou zapnuté a rozhodně nepůsobí v interiéru nijak divně. Na noc se jen rozepnou a rozloží. Přijatelná je také válenda pro jednoho, která má dvě patra – zespodu vytáhnete v případě potřeby druhou matraci a hned spí pohodlně dva.

A vraťme se ještě k úvodu. Zapomeňte na to, že prostě hostovi musíte nabídnout něco, co vypadá jako postel, má to dole nějaké nohy a tak… Když do čisté místnůstky položíte na teplý podklad dobré matrace a pěkně je povlečete, budou vaši hosti na pobyt u vás vzpomínat s radostí a dobrým pocitem. Však jste sami někdy hosty, tak určitě víte svoje.

18-39199-press-1.jpg

Zdroj: archiv redakce

Foto: archiv autorky

19.6.2020 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist