Jak připravit dům a zahradu na zimu?

Co je dobré udělat dříve, než nastane zima? Vyčistit okolí domu, shrabat listí, uklidit zahradní nábytek a co ještě?

lbl_4_lawn_leaves_lifestyle_app_01_ci15_96-dpi-jpg-1100x618.jpg Zdroj: Karcher

Dům i zahradu je důležité připravit na zimu. Víte, co všechno to obnáší? Udělejte si seznam a pečlivě jej odškrtávejte. Budete mít radost z každého splněného bodu.

Na co byste neměli zapomenout?

Úprava zahrady před zimou

Než zahradu pokryje sněhová peřina, udělejte poslední úpravy, aby se rostlinám dobře odpočívalo. Trávník bychom neměli před zimou nechávat příliš přerostlý, a tak je čas na poslední sekání. Dbejte, abyste ale nesekali příliš nízko a ponechte alespoň 4-5 cm. Většina dobrých sekaček má možnost volby výšky sekání jako například aku sekačka Kärcher LMO 36-46, kde vybíráte z 5 stupňů žací výšky, a funkce Push Assist zvládne sekání i svažitějšího terénu bez námahy.

Baterii můžete využít i pro další aku stroje na platformě 36V.

Sestřihnout před zimou můžete i živý plot, některé keře nebo stromky. Práci vám urychlí nůžky na živé ploty Kärcher HGE 36-60 Battery. Snadnou manipulaci zajistí o 180°otočná rukojeť, kterou lze zafixovat na pěti pozicích a odlehčit tak zápěstí.

Zbytky lístků a větviček, které zůstaly ležet pod upraveným plotem, odstraníte pohodlněji se zahradním aku vysavačem na listí Kärcher BLV 36-240 Battery, který fouká, vysává a drtí nejen listí, ale i zelený odpad. Je vynikajícím pomocníkem při likvidaci spadaného listí. Vysaje jej a navíc rozdrtí, tím zmenší jeho objem, a tak se pohodlně vejde například na kompost.

Úklid okolo domu

Před zimou je potřeba uklidit i zahradní nábytek a další věci. Pořádně jej vyčistěte například aku tlakovou myčkou Kärcher K 2 Battery. Jednotlivé stupně tlaku lze pohodlně nastavit na pistoli. S použitím samonasávací hadice můžete využívat i alternativní zdroje vody.

Podzimní vítr přináší na cesty kolem domu písek, kamínky, hlínu, zbytky zaschlé trávy i listí. Snadno je odstraníte například aku multifunkčním vysavačem Kärcher WD 3 Battery pro mokro suché vysávání. Hodí se i pro odsátí zbytků vody při zazimování bazénu, nebo při úklidu v garáži či dílně.

Připravte se na zimu včas. www.karcher.cz

10.11.2021 12:41 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist