Připadá vám vaše bydlení nudné?

Na otázku, zdali je nebo není bydlení „nudné“ , se dá jen velmi těžko odpovědět, protože bychom si nejdříve museli vlastně ujasnit, v čem ona nudnost spočívá. Je nuda opakem zábavy? A jak by potom vypadat „zábavný“ interiér? Možná bude lepší hovořit o interiéru a potažmo bydlení „funkčním“.

115615-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Funkční bydlení je jistě takové, které svému uživateli dobře slouží a poskytuje vše, co se od něj očekává. A v tom právě spočívá potenciální kámen úrazu: aby mohl interiér dobře sloužit, pak musí být logicky vyřešen v souladu s potřebami toho, kdo jej užívá. Je tedy více než vhodné znát dobře svá očekávání. Jinak řečeno: uživatel by měl vědět, co chce a měl by také chtít věci splnitelné. V garsoniéře se jistě objektivně nedá zřídit taneční parket, byť jen pro nepočetnou návštěvu, ale stejně tak můžeme prohlásit, že právě taková garsoniéra je po stránce své užitnosti vylepšitelná jinými a mnohem reálnějšími zásahy. Co třeba zkvalitnění a zároveň zjednodušení její údržby? Přemýšlíte o centrálním nebo jiném novém vysávání? A nebo jste v situaci, kde řešíte mnohem zásadní problémy typu „ohřev vody“?   Možná je to ale ještě zásadnější a vy máte rozestavěný rodinný dům a kvůli zimě vám stavba takříkajíc stojí, přitom to jde i jinak. Jak?

V každém případě je kvalitu vlastního bydlení možné zvyšovat i takovými „banalitami“, jakými jsou jeho vybavování kvalitnějšími spotřebičem typu nová pračka, nebo „obyčejná“ domácí pekárna schopná poskytnou kdykoliv čerstvé pečivo.To samé platí o novém kuchyňském dřezu. Opravdu to funguje.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Důležité také je, aby ono případně „nudné“ bydlení nebylo přespříliš drahé a aby náklady s ním spojené byly „adekvátní“.

A nezapomeňte přitom všem na zahradu a pokojové květiny!
Příjemný týden
Redakce
foto archiv

19.1.2008 12:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist