Princip infrasauny

Infračervené teplo je jednoduchá forma energie, kdy energie prochází přímo objekty bez toho, aby se měnila teplota vzduchu. Naše tělo samo produkuje infračervené paprsky, které naše tkáň vstřebává a zlepšuje tak svůj výkon. Infračervené světlo nevidíme, ale můžeme ho cítit, vnímáme ho jako teplo.

Infračervené záření používané v našich infrakabinách proniká přímo do tělní tkáně do hloubky přibližně 3 cm. Infračervený systém nevytváří zbytečně nadměrné teploty vzduchu, které dlouho ohřívají pouze naši pokožku. Naše těla jsou schopna absorbovat až 93% této energie, což umožňuje pocení při teplotách cca 45-50 °C. Proto jsou dnes infrakabiny využívány širokou veřejností v rehabilitačních a kosmetických centrech, ale hlavně v domácnostech na celém světě.

Srovnání infrasauny s klasickou saunou

V běžné sauně je zdrojem energie ohříván vzduch, který pak druhotně ohřívá pokožku. Naproti tomu v infrakabině je vzduch ohříván minimálně a 80% infračerveného záření proniká přímo do hloubky tkání našeho těla.

a) V běžné sauně je tělo ohříváno jen na povrchu, v infrakabině do hloubky zhruba 3 cm.

b) Teploty v běžné sauně se pohybují v rozmezí 90-105°C, zatímco v infrakabině dosahuje teplota vzduchu pouze 55°C. Nižší teploty vzduchu jsou příznivé např. pro lidi s kardiovaskulárními problémy.

c) Infračervená energie zvyšuje 2-3 krát potivost ve srovnání s běžnou saunou.

d) V infrakabinách se lépe dýchá. Mohou se používat i s otevřenými dveřmi. Pokud požadujeme jen svalové prohřátí bez dosažení potivosti, je možno i v plném oblečení.

e) Teplo v infrakabinách odpovídá teplu, které vydává lidské tělo a slunečnímu teplu bez škodlivého UV záření.

f) Zvýšením tělesné teploty v infrakabinách se mobilizuje obranný systém našeho těla.

g) Provoz infrakabiny je 10x levnější než u běžné sauny. 1 hodina stojí přibližně 3,-Kč.

Chtěli byste doma saunu? Inspirativní fotogalerie

Infrasauna, nebo také infrakabina, se skládá z jednotlivých panelů. Je velice variabilní ať už se jedná o rozměry nebo druhy materiálu. Umožňuje sestavit infrakabinu od velikosti pro 1 osobu přes dvoumístnou, čtyřmístnou, rohovou až po atypickou dle zadaných rozměrů zákazníkem. Nejčastěji používané materiály jsou palubky smrk, hemlock, cedr, biodeska a laminodeska. Jednotlivé materiály se dají vzájemně kombinovat.

Jako topidlo se používají originální keramické infrazářiče z Velké Británie. Digitální ovládací panel umožňuje snadné ovládání parametrů pro saunování. K infrasaunám je nabízena celá řada různých doplňků.

Více informací vč. popisu všech příznivých účinků na organismus a kompletní nabídku infrasaun naleznete na www.grimax.cz

15.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist