Jak princezna na hrášku – boxspring postele

Také obdivujete v amerických filmech ty nádherné vysoké postele s několika matracemi naskládanými na sebe a přemýšlíte, jak se na nich asi spí? Ujišťujeme vás, že naprosto skvěle. A hlavně trend kontinentálních postelí nebo také boxspring se dostává i k nám. V čem tkví jejich výhody?

postel_johann_malle_2-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: Johann Malle

Na rozdíl od většiny ostatních postelí se kontinentální lůžka skládají z několika na sobě ležících matrací, které zajišťují mnohem větší komfort a oporu těla. Velice výhodná je i větší výška postele, kterou ocení zejména starší ročníky, protože se tak z postele mnohem lépe vstává. Krom toho vyšší ložná plocha minimalizuje množství prachu, které během spánku ve spánku vdechujeme.

Postele bez roštu?

Druhou zásadní odlišností od běžných postelí je absence spodního roštu. U boxspring postelí ho nahrazuje spodní matrace vyplněná Bonellovými pružinami zasazená do nosného rámu, který je většinou dřevěný a poskytuje potřebnou stabilitu. Tato matrace je přirozeně tuhá, velice odolná a zajišťuje perfektní základní oporu pro tělo. Zároveň obstarává rovnoměrnou podporu pro druhou vrstvu – nosnou matraci ležící na ní, čímž pomáhá předcházet její deformaci a prodlužuje její životnost.

Na základní pružinovou matraci se obvykle pokládá taštičková matrace, jejíž základ tvoří pružiny v samostatných textilních pouzdrech čili „taštičkách“. Tato matrace je konstruována tak, aby rovnoměrně rozložila tlak a sloužila jako podpora páteře při spánku téměř v jakékoli poloze. Často je rozdělena na zóny, které poskytují speciální podporu jednotlivým částem těla, jako jsou třeba bedra, hlava nebo pánev. Místo taštičkové mají některé postele jako vrchní vrstvu matraci ze studené pěny. Ta poskytuje výbornou tvarovou stálost, dlouhou životnost a navíc je pevná a vzdušná.

Aby matrace neklouzaly, mohou být proložené buď protiskluzovou podložkou, nebo slepené suchými zipy. Matrace, které leží vedle sebe, jsou spojené vnitřními zipy.

Třešnička na dortu (matraci)

Jako poslední vrstva na tomto postelovém sendviči se používá tzv. topper, horní tenčí matrace. I když je velmi tenká, hraje pro pohodlný spánek významnou roli – díky sendvičové konstrukci vyniká topper vysokou vzdušností a skvělými ortopedickými vlastnostmi jádra. Z jedné strany nabízí VISCO pěnu s masážní profilací, z té druhé pak pružnou flexi pěnu s rovnou masivní plochou. Každý si tedy může vybrat, který z povrchů mu lépe vyhovuje.

Z hygienického hlediska je velmi důležitý pratelný potah. Minimální teplota, kterou by měl povlak snést je 60 °C, aby vám dokonalé snění na perfektní matraci nezkazili odporní roztoči.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist