Příbory a různé účely jejich využití

Některé věci jsou ryze praktické a v kuchyni se bez nich neobejdeme, jiné naopak čistě dekorační. Existuje však i skupina předmětů, které když doslouží, nemusíme se jich rovnou zbavit, ale můžeme z nich udělat pěkné předměty dekorační. A přesně takovými předměty v domácnostech jsou příbory.

K čemu se vysloužilé příbory hodí

Příbory, které už toho mají hodně za sebou a jsou zachovalé, mají například zajímavě zdobené konce, můžeme využít kupříkladu k výrobě šperků, náušnic, náramků, přívěsků anebo si s nimi může vyhrát šikovný kutil a vyrobit z nich například stylizovaného štíra, jako těžítko na papíry. Zajímavě působí i lustry nebo malé lampičky vyrobené z alpakové sady, která už má za ta léta používání notnou patinu. Stejně dobře se mohou uplatnit jako háčky k zavěšování například kuchyňských utěrek, teflonových rukavic nebo na jednoduché předměty, které v kuchyni běžně uplatníme.

K exteriérovému využití

Na zahradě podobně jako z naběraček můžeme i z polévkových lžic vytvořit závěsné nádobky určené pro pěstování drobných sukulentů a pověsit si je například na plot nebo na pergolu již osázené. Z většího množství příborů už lze vytvořit závěsný plašič na ptactvo, aby nám špačci a kosové v létě nezkonzumovali celou úrodu třešní. Anebo máme-li rádi různé umělecké předměty jako venkovní dekoraci na zahradě, můžeme si z příborové sady nechat vyrobit například stále kvetoucí a škůdcům odolné květiny, které pak zapíchneme do záhonu a nemusíme se již o ně více starat.

Jak vidíte, možností dalšího využití odložených jídelních příborů – pamětníků je mnoho, recyklujte je i vy u vás doma zajímavým způsobem.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: makecreatedo.com, pelymar.com, etsy.com, oneshetwoshe.com, dollarstorecrafts.com, theownerbuildernetwork.co, squidoo.com

18.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist