Při rekonstrukci nepodléhejte stereotypům. Tyto rady v moderním interiéru neplatí

Váš domov už dávno nezáří novotou, všechno je zašlé, oprýskané, okoukané? Pak přišel čas na facelift. Aby byl nový domov opravdu nový, osvoboďte se od starého pohledu na interiér a načerpejte inspiraci. V tom vám nejlépe pomohou časopisy o bydlení, internet a také rady designérů, kteří varují před nejčastějšími stereotypy, kterých se lidé při rekonstrukcích dopouštějí.

g_residence_getberg_5-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Residence Getberg

Všechno staré musí pryč!

Uvědomte si, že rekonstrukce, kde měníte pouze vybavení domácnosti, nemusí stát majlant. Někdy stačí vyházet staré a zbytečné lapače prachu, přemístit nábytek, dát mu nové funkce, opatřit pár nových kousků… Oprýskaný a poškozený nábytek se dá renovovat, ale ne každý kus stojí za to. Máte nábytkovou stěnu z počátku devadesátých let? Bez milosti pryč. A co ta komoda po babičce? Tu si určitě nechte!

Chce to barvy!

Barvy určitě ano, ale neznamená to, že musíte každou stěnu namalovat jinou barvou, případně polepit tapetou. Prostor, kde je kombinován výrazný nábytek a tmavá či křiklavě barevná výmalba, se stává stísněným a chaotickým.

„Naopak bílá barva, která je dnes často považována za nudnou, bývá vítaným povznesením prostor a vyniknutím nábytku. Samozřejmě mobiliář by neměl být v tomto případě bílý, aby prostor nepůsobil nemocničním dojmem, ale pokud je doplněn nábytkem v přírodních barvách dřeva, dá mu vyniknout. Barevnost lze do prostoru pak vnést vybranými doplňky, jako jsou polštáře, závěsy, dekorace nebo třeba gauč a podobně,“ radí Barbora Burešová z designového studia Mooden.

Jídelna v jednom odstínu

Barevně sladit jídelní stůl a židle určitě není špatně, ale pamatujte, že trendem je nápaditost a originalita. Pokud hledáte, jak tuto část prostoru oživit, pak to může být právě výměnou například jídelních židlí. Ty mohou být dokonce každá jiné barvy, ale ve stejném stylu. Pokud je to na vás příliš odvážné, vyberte jen jednu barvu, která je se stolem v kontrastu.

Unifikované ložnice

Je to sice snadné a nedá se chybovat, ale nábytkové sestavy často působí velmi nudně jako uniforma.

Pokud chcete oživit prostor ložnice, vyměňte například noční stolky, které se tak mohou stát zajímavým doplňkem ložnice. Podobně zafunguje také výrazné čelo postele, které může být nejen dřevěné, ale například třeba čalouněné v kůži nebo plyšové a podobně.

Bez pořádné sedačky není obývák

„Dnešní trendy fandí nápadům. Velkou pohovku, která zabírá většinu obývacího pokoje, nahraďte několika menšími kusy křesel. Stěna sedačky často předěluje místnost, zejména v případě spojení kuchyňského koutu a obývací části. Pokud ale využijete několik křesel, propojíte i menší prostor pokoje do jednoho celku, který bude působit komplexněji a větší,“ doporučuje Kamil Dunaj ze společnosti Getberg.

Beton patří do sklepa, sklo jen do oken

Volba interiérových materiálů je dnes natolik rozmanitá, že k oživení prostor často poslouží jen jejich obměna. Do vzdušných místností obývacích pokojů nebo ložnic můžete zvolit šedé barevné odstíny stěn. Ať už vyberete pohledový beton nebo třeba šedý odstín stěrky se strukturou, interiér bude působit více moderně. Samozřejmě je potřeba k tomu zvolit adekvátní nábytek.

„Sklo funguje skvěle v prostoru kuchyně jako obklad nebo v koupelně, kde může nahradit stěny sprchového koutu. Ale stejně tak může být využito v podobě různě opracovaného či zbarveného skla jako stěna oddělující například ložnici od šatny. Jeho výhodou je kromě moderního vzhledu také propustnost denního světla,“ říká Lucie Hronová ze společnosti Amirro.

27.10.2020 4:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist