Při mytí koupelny nezapomínejte na nábytek. Vyplatí se vám to!

Víte, že pravidelná a kvalitní péče o koupelnový nábytek výrazně prodlouží jeho životnost? Myslíte si, že to není potřeba? Přesvědčíme vás opaku. Poradíme vám i několik tipů, jak s nábytkem zacházet, aby zůstal dlouho pěkný.

01-4-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Trachea

K pravidelnému úklidu koupelny patří umývání vany, umyvadla a vyčištění kohoutků nebo pákových baterií. Občas se ale věnujte také nábytku. Sice máte pravdu, že jde o speciální povrchovou úpravu, která je odolná proti vlhkosti, ale přesto i on si zaslouží trochu pozornosti.

Extrémně vysoká vlhkost přece jen škodí

Bohužel je to pravda. Zvláště, když se delší dobu koupete ve vaně, sráží se v koupelně pára a nábytek díky tomu přece jen trochu navlhne. Díky speciální úpravě se s tím však většinou vypořádá, ale přesto nic nezkazíte, když ho ještě otřete suchým hadříkem.

Rozhodně byste se však měli vyhnout tomu, že ho (byť nedopatřením) postříkáte. Přímé působení vody ho totiž poškozuje podobně jako extrémně vysoká vlhkost vzduchu.

Pokud tedy dojde v koupelně k velkému nárůstu vlhkosti, např. během koupání, pak ji co nejdříve dobře vyvětrejte.

Z toho tedy vyplývá, že ačkoli v dnešní době jsou při výrobě koupelnového nábytku používány ty nejmodernější materiály, kterým vlhkost zásadně neuškodí, je potřeba průběžně bránit tomu, aby na něm stála voda nebo po něm stékaly kapky.

K úklidu koupelny patří také čištění koupelnových zrcadel. Na ně použijte dobře vyždímanou utěrku z mikrovlákna namočenou v mýdlové vodě.

Na nábytek nepoužívejte stejný čisticí prostředek jako na sanitu

Nikdy nepoužívejte čisticí prostředky, s nimiž myjete obkladačky, umyvadlo nebo vanu. Ty by mohly totiž nábytek poškodit nebo poškrábat. Nejvhodnější k jeho čištění jsou různé neabrazivní tekuté saponáty, často to postačí utěrka z mikrovlákna a mýdlová voda. U nového nábytku si ale raději předem pečlivě prostudujte doporučení na údržbu přímo od výrobce.

Pozor na světlo

Na vzhled nábytku z přírodních materiálů, jako jsou dřevo nebo dýha, má vliv kromě vody také sluneční svit. Po čase totiž jeho povrch mění odstín. Proto ho raději neumísťujte tam, kam dopadají přímé sluneční paprsky, nebo alespoň dbejte na to, aby na takto exponovaných plochách neležely předměty stále na stejném místě. Jejich častým přemísťováním zamezíte nerovnoměrnému „vyšisování“ povrchu.

Text: Ivana Kukalová

29.5.2017 10:30
Více o tématu: koupelnakoupelnový nábytek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist