Přetěsnění oken před zimou: proč se pravidelně starat o vaše okna

Až se zima zeptá, co jste dělali na podzim, pokud jedna z odpovědí bude výměna těsnění oken, máte vyhráno. Zima je velmi náročné období pro skoro všechny typy materiálů. Černá pryž, ze které se vyrábí většina těsnění pro dřevěná i plastová okna, je sice odolná, ale bez řádné údržby po pár zimách podléhá zkáze. Pojďme se podívat, co s tím.

okna-obecne-1100x618.jpg Zdroj: spravaoken.cz

Nejvyšší čas na přetěsnění plastových oken, zima klepe nejvíc právě na ty špatně utěsněná.

Kontrola, seřízení a promazání

Je nutné zkontrolovat všechny pohyblivé části okna a zda okno dobře dovírá. Pokud najdeme nějakou poruchu, je nutné okna seřídit. Než se ale pustíme do práce, podívejte se, zda seřízení oken nemáte ještě v záruce od prodejce oken. Pokud ne, na internetu najdete spoustu tipů jak na to. Ne každý si ovšem troufá na takovou práci sám, proto máme tuto službu celoročně k dispozici, říká majitel firmy Správa oken. Když jsou okna seřízená a panty a kování promazané, je na čase přesunout se k hlavnímu tématu před zimou.


Nejvyšší čas na přetěsnění plastových oken, zima klepe nejvíc právě na ty špatně utěsněná.

 

Přetěsnění oken

Správné těsnění plastových a dřevěných oken je před zimou prioritou číslo jedna. Materiál postupem času ztrácí svoji funkci. Vlhkost, vysychání na sluníčku, nesprávná údržba, vlivy počasí nebo jen stáří, všechny tyto faktory mají vliv na životnost okenního těsnění. Kvalitní těsnění zabrání, aby vám domů foukal studený vítr, a naopak neunikalo drahocenné teplo ven. Šetří vaše zdraví i peněženku.

Nové těsnění lze zakoupit jednoduše přes e-shop, je důležité vybrat to správné pro váš profil oken. Typ profilu zjistíte z dodacího listu nebo si nechte zaslat vzorky zdarma, které jednoduše porovnáte se stávajícím těsněním a máte jistotu, že koupíte to správné. Je dobré si přečíst také zdarma dostupný manuál, ideálně ještě před samotným nákupem. V Manuálu naleznete nejen typy na výměnu ale i návod na zaměření oken. Když máme nové těsnění doma, můžete se pustit do instalace.

Nové těsnění pravidelně udržujeme například nanosilikonovým přípravkem, který konzervuje, chrání před praskáním a celkově prodlužuje životnost.

Služby spojené s údržbou oken a výměnou těsnění je možné jednoduše objednat přes specializovanou firmu jednotlivě i pro celé družstvo najednou.

13.10.2021 11:42 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist