Přestože je venku zima, nemrzněte i doma!

Je vám zima? Byt si teď v zimě kvůli topení rozkopat nenechte, ale přídavné topení si koupit zkuste. Pomůže, zahřeje a v létě ho jednoduše schováte třeba do sklepa nebo na půdu. A navíc, ani vás to nepřijde na příliš velké peníze. Tak odhoďte tři svetry po babičce a směle do toho!

126250-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Přídavná topná tělesa můžeme použít buď jako doplněk k ústřednímu topení, nebo i jako samotné topení, což se v zimě hodí třeba na chaty a chalupy. Tam většinou drahnou chvíli trvá, než se roztopí krb, a ani ten mnohdy nestačí k vytopení celé místnosti.

Elektrická, ale i na plyn

Většina přídavných topení je na elektřinu a stačí je jednoduše zapojit do zásuvky a zapnout, pro náročnější ale existují i topení na plyn nebo dokonce na tuhá paliva. S těmi se ale nedá tak dobře manipulovat, hodí se tedy spíš do místností, kde je plánujeme umístit trvale nebo alespoň dlouhodobě.

Jedním z takových typů topidel je například olejový radiátor na kolečkách, který, ač elektrický, je vskutku těžce a nepohodlně přenosný. Stejně jsou na tom i topení, která jsou založena na kamenné desce.

Topení – velká inspirativní fotogalerie

Teplovzdušné ventilátory

Mnohem lehčí a přenosnější variantu nabízejí teplovzdušné ventilátory. Ty zatopí ihned poté, co je spustíte, a navíc fouknou horký vzduch přesně do těch míst, kam potřebujete. Podobně fungují i halogenová topidla či infrazářiče. Teplovzdušné ventilátory jsou navíc příjemné i svojí cenou. Neměla by se totiž pohybovat výše než v řádu stokorun.

Nejjednodušší jsou ovšem výhřevné koberečky. Ty umístíte přesně tam, kam potřebujete, a jejich schopnost vyhřát místnost od podlahy je na to, kolik místa zabírají, dosti velká. Hlavně oceníte jejich skladnost.

Co do budoucna?

A pokud už příští zimu nechcete mrznutí opakovat, připravte se na to už v létě. Takové podlahové vytápění udělá výbornou službu. Zvládnete-li přečkat jeho instalaci, už vám nic nebrání v tom, aby vám bylo v zimě teplo pěkně od noh. Protože když jsou v teple nohy, není zima ani na zbytek těla.

Martina Tlachová
Foto: Tutok, Česká energetika, Rowenta, JFP, Elnas

27.1.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist