Přemýšlíte, kam dát kolo? Tak se podívejte!

Kolo se hodí ve městě i v přírodě, v létě i v zimě. Máte ho kam dát, když přijedete domů? Kryté venkovní stojany jsou moderním řešením pro všechny milovníky sportu. Nápad vznikl v deštivé Británii, a snad proto funguje za každého počasí.

Z dálky připomíná velkou bednu, ve skutečnosti je užitečným přístřeškem pro kola. Zabere jen málo místa, takže zbyde dostatek prostoru pro hraní a zahradní párty.

Z čeho je stojan vyroben?

Rám kůlny je vyroben z masivního hliníku. Celá konstrukce je proto pevná, snadno použitelná a vydrží roky. Zbytek je zhotoven z odolného dřeva, střecha je pokryta trávou, což působí dekorativně. Celý projekt a tím i povrch střechy je však na vás. Můžete ji využít pro růst květin, mechu nebo okrasných rostlin. Když si přístřešek postavíte na malém dvorku a neubere vám ani kousek zelené plochy. Celou konstrikci zvládne smontovat šikovný kutil.

Různé varianty uskladnění

Stojan lze použít dvěma způsoby. První slouží k „zaparkování“ kola během slunečných dnů, nebo když ho odkládáte na krátkou dobu. V případě špatného počasí se otevřená část bedny zasune do přístřešku. Druhá varianta je skladnější, a nebude vám překážet v průjezdu auta do garáže apod. Mimochodem, stojan pro čtyři kola zabere jen o něco více než metr.

Zloději nikdy nespí

Kola jsou oblíbený cíl zlodějů, často je neochrání ani uložení ve sklepě nebo na balkoně. Stojan proto opatřete důkladným zámkem, který nepůjde urazit, případně otevřít kancelářskou sponkou. Máte-li možnost, ukotvěte ho v zemi, aby nešel dotáhnout autem.

Výhody venkovního přístřešku

S přistavěnou kůlnou na kola ušetříte místo v dílně nebo garáži. Kola přitom zůstanou čistá, suchá a bezpečně uložená až do doby, kdy se je rozhodnete znovu provětrat. Velikost přístřešku snadno přizpůsobíte svým potřebám. Jestli plánujete rodinu, započítejte místo i pro dětské kolo!

Dovnitř můžete umístit věšák na přilbu, bundu a další cyklistické potřeby. Už nikdy se vám nestane, že nepojedete na výlet, protože nevíte, kde máte helmu.

A jak uskladňujete kolo vy? Inspiroval vás tento článek?

Text: Martina Gillichová
Foto: freshome.com

25.9.2015 4:08

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist