Přemýšlíte, do jakých odstínů ladit svůj byt? Vypůjčte si barvy ze semaforu!

Hra s barvami k interiéru prostě patří odjakživa. Většině z nás bývá při výběru asi nejspolehlivějším rádcem osobní vkus. Můžete je volit a kombinovat také podle toho, jak jednotlivé odstíny působí na lidskou psychiku. Už vás někdy napadlo si doma vytvořit tzv. traffic house a vnímat barvy v jednotlivých místnostech bytu jako signalizaci na semaforu?

5likefoto_barvy_semaforu_foto_zdroj_likefoto-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: LikeFoto

Zastavte se, máte červenou

Výstražná červená vás jasně upozorňuje, že byste se měli šlápnout na brzdu. Využijte výraznosti této signalizační barvy a přeneste ji třeba do kuchyně nebo koupelny! V obou místnostech byste se zcela jistě měli zastavit na své ranní křižovatce.

Připravte se k jízdě!

Do nového dne vykročte s pozitivními myšlenkami a zvesela. Jasná žlutooranžová vám signalizuje, že se máte chystat k rozjezdu. Nastražte smysly a nabijte se potřebnou energií, kterou ve vás dozajista probudí pohled na interiérové prvky ve veselém žlutém provedení. Můžete je přidat do ložnice například prostřednictvím žlutého povlečení nebo lustru coby symbol přípravy na celodenní cestu.

Ve žlutotoranžové můžete mít taky třeba předsíňovou lavici nebo na botník. Dostanete tak před odchodem z bytu jasné znamení, že je potřeba se připravit k jízdě.

Průjezd na zelenou

Abyste ani při ranní kávě a snídani nezapomněli, že vás čeká jízda novým dnem, hodí se do kuchyně kromě červené také zelená. Záleží jen na tom, jak to vnímáte. Právě zelená vám totiž dá signál, že je nutné po snídani „vyjet“ do nového dne. Podobně můžete samozřejmě ladit i již zmíněnou předsíň.

Dekorace postačí

Dáváte přednost umírněnějšímu vzhledu interiéru? Výrazné signalizační barvy do něj přidejte prostřednictvím dekorací. Vždyť veselá barevnost semaforu skvěle ozvláštní i byt zařízený v přísně minimalistickém duchu. Navíc aktuální interiérové trendy inklinují spíše k použití tmavých odstínů. Vždycky je ale potřeba určité prosvětlení. A k právě k tomu se hodí jasné barvy, jako jsou žlutá či oranžová, červenou nevyjímaje.

17.8.2017 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist