Přeměna staré půdy, které sluší moderní design

Stará půda může sloužit jako místo pro věci, které už ke svému životu nepotřebujeme a je nám je líto vyhodit. Může to být také místo, kam chodíme jednou za rok pro ozdoby na vánoční stromek. Co když ji ale naopak změníme na byt, který se s přehledem vyrovná těm v moderní novostavbě? V pražských Strašnicích se právě taková přeměna více než povedla.

Když by někdo o tomto půdním prostoru ještě před rokem řekl, že z něj bude útulný byt splňující všechny požadavky na bydlení, zřejmě by tomu nikdo nevěřil. Pro Jakuba Kopeckého, který se již řadu let věnuje rekonstrukcím interiérů, to však byla výzva. „Na něco takového jsem čekal dlouho. Když jsem tento prostor viděl poprvé, řekl jsem si, že si zaslouží být něčím víc než jen neobydlenou půdou,“ vzpomíná Jakub Kopecký s tím, že rekonstrukce půdních prostorů bývají na realizaci náročnější.

 

Zařizujete podkroví? Poraďte se na forum.living.cz

Jakub se nakonec rozhodl propojit t půdní prostor s vedlejším bytem 1+1. Tímto sloučením vznikl byt o téměř 90 m2. „První týdny, jako při každé rekonstrukci, byly především o bouracích pracích. Zdaleka nejvíce času mi však zabralo promyšlení nové dispozice bytu,“ uvádí. Nakonec se celý prostor povedlo rozdělit na ložnici, obývací pokoj, chodbu, budoucí dětský pokoj, kuchyň, koupelnu a oddělenou toaletu.

Dobrou radou pro podobné kompletní rekonstrukce může být apel na důkladné rozplánování dispozice bytu. Například rozměření příček dle rozměrů kusů nábytku (skříně, komody aj.), které v daných místech budou stát, ušetří peníze. Byt bude připraven na zakoupený nábytek a nebude jej potřeba nechat zhotovit truhlářem. Kromě zmíněných pokojů, které v bytě vznikly, se v průběhu stavby navíc ukázalo, že lze využít i malý mezonetový prostor nad bytem pro účely budoucí pracovny.

Celková částka za rekonstrukci se pohybuje kolem 600 tisíc korun. Největšími položkami na výsledném účtu jsou například topenářské práce, odizolování střechy, osazení střešních oken a kuchyňská linka. Podobnými pracemi se Jakub může pochlubit i na svém facebookovém profilu Jakub Kopecký, rekonstrukce interiérů, kde také rád poradí či přijme objednávky na další případné zakázky.

Kateřina Kycltová
Foto: Jakub Kopecký

4.8.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist