Přehoz na postel

Nemáte doma peřináč ani dostatek uskladňovacích prostor? Narušují podle vás peřiny a polštáře celkový dojem ze stylu vaší ložnice? Nechcete převlékat peřiny a prostěradla tak často? Řešením pro vás může být přehoz na postel.

131402-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Naše babičky měly ve svých ložnicích komody a peřináče jako úložný prostor pouze pro peřiny, polštáře a ložní prádlo obecně. Taková doba je už pryč a většina domácností bojuje s nedostatkem úložného prostoru. Pokud začnete doma používat přehozy na postel, nebudete muset nadále řešit uskladnění peřin a polštářů a sjednotíte výrazový dojem své ložnice. Dále také zamezíte prášení na postel a prádlo a eliminujete vyblednutí barev ložního prádla. Peřiny a polštáře dávejte ovšem pod přehoz vyvětrané a suché.

Při pořizování přehozu na postel dbejte na to, aby nebyl z příliš klouzavého materiálu. Čím lépe přilne materiál přehozu na ložní prádlo, tím méně jej budete muset uvádět do původního stavu. Přehozy se často vyrábí například z fleeceových materiálů, které vám nesklouznou a ani se tak nešpiní. Barva přehozu by taktéž měla korespondovat s výmalbou vaší ložnice i s typem nábytku a doplňků.
Pořízení nového přehozu na postel se pro vás nemusí být velkou investicí. Přeci jen jde většinou o pořízení kusu látky o velikosti minimálně 2×2 metry.

Přehoz si můžete ušít samy. Všechny ale nemáme doma takto rozměrné látky. Pokud ovšem máte doma velké množství zbytkových kusů látek, u kterých nevíte, na co je použít, ale zároveň je nechcete vyhodit, vyrobte si z nich přehoz na postel. Můžete využít metody šití ze zbytkových kusů látek, které se říká patchwork. Patchwork anglicky znamená záplata, jde o techniku sešívání zbytkových malých barevných kusů látek do širokého spektra různých geometrických obrazců. Pokud se ráda zabýváte vlastní výrobou, šitím a chcete se na čas zabavit ruční prací, patchworková výroba přehozu na postel pro vás může být tou ideální zábavou.

Zuzana Bohdalová
Foto: sheridanaustralia.co.uk

 

24.11.2014 2:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist