Přehlídka praktických míst, kde a jak doma skladovat víno

Blíží se podzim a zima, dvě roční období, kdy se rádi zahřejeme nejen doma u kamen nebo krbu, ale také sklenkou lahodného vína. Abychom měli doma na celé období nevlídného počasí dostatečnou zásobu vína, musíme mít také dostatek místa na uschování lahví. Dnes vám tedy přinášíme doslova přehlídku skvělých míst, kde budete mít vínko vždy po ruce.

Milovník vína nebo sběratel vzácných lahví

Jste-li milovníkem vína, nebo pokud máte rádi vzácné láhve a sbíráte je, budete potřebovat místo pro jejich uložení. Pokud nemáte dostatek místa ve sklepě, můžete si zřídit vinnou polici nebo regál. Zkuste například modulární jednotku na stěnu, která jednoduše řeší problém pohodlného a stylového ukládání. Řešení je cenově dostupné a přístupné pro všechny milovníky vína. Design je minimalistický s dřevěnými dýhami použitými jako zadní nosné stěny a kovové tyče potažené eloxovaným hliníkem slouží jako držáky na láhve. Systém je vytvořen tak, že pokud vaše sbírka roste, můžete bez obav láhve přidávat. Takový nosič instalovaný na zdi může působit jako skutečné umění!

Skladování nemusí být problém

Jste-li milovníkem vína, pravděpodobně si lámete hlavu s jeho skladováním. Pokud nemáte prostor jako třeba ve vinném sklípku, můžete si zřídit docela maličký vinný sklípek pod kuchyňskou podlahou. Různé police a zásuvky na víno jsou také skvělé pro uložení lahví v kuchyni nebo jídelně; používáte-li kuchyňský ostrůvek, ušetříte navíc ještě nějaký prostor. Úložný prostor pod schody je rovněž velmi praktický. Jen je třeba myslet na opatrné vyndávání láhví, aby nedošlo k jejich poškození. Vína jsou skvělá nejen díky své chuti, ale také proto, že zkrátka vypadají stylově. A protože vypadají stylově, byla by škoda skrývat lahve s vínem někde uvnitř. Avšak na druhou stranu je známo, že víno se nemá skladovat na světle. Světlo není pro víno dobré. A co takhle zasunout lahve s vínem do speciálních otvorů mezi cihlami nad kuchyňskou linkou?

Možností je však mnohem více, takže vybírejte a prohlížejte si další náměty na uskladnění vína v domácnosti, které vám přinášíme v dnešní fotogalerii.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

10.9.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist